Czy iPad może zastąpić MacBook?

Apple iPad to jedno z najbardziej wszechstronnych urządzeń tego producenta. Pozwoli ci nie tylko na przeglądanie e-booków i oglądanie ulubionych filmów i seriali, ale - przy wyborze odpowiedniego modelu i wyposażeniu sprzętu w akcesoria - może nawet zastąpić MacBooka! Chcesz dowiedzieć się, jak korzystać z tabletu jak z laptopa? Zobacz, które akcesoria ci się przydadzą!

1

iPad czy MacBook?

iPad czy MacBook?

Szukasz wygodnego, lekkiego sprzętu, który pozwoli ci pracować wszędzie tam, gdzie jesteś? Możesz wybrać superlekki komputer MacBook Air lub kupić iPada i wyposażyć go w odpowiednie akcesoria. Które rozwiązanie będzie lepszą opcją? To zależy! Jeśli szukasz dodatkowego, bardziej mobilnego urządzenia, które będzie uzupełnieniem komputera, który już masz, iPad jest bez dwóch zdań bardzo dobrym wyborem. Łatwiej zmieści się do niewielkiej torebki niż laptop. Gdy ma być jednak to twój główny sprzęt, wiele osób raczej zdecyduje się na kompaktowego laptopa - ale nie jest to reguła. W końcu jeszcze kilka lat temu popularne były niewielkie netbooki, których ekran miał ok. 10 cali. Czyli dokładnie tyle, ile ma większość modeli iPada.Pamiętaj jednak, że chociaż może kusić cię różnica między zakupem najtańszego iPada i najtańszego MacBooka Air, aby tablet mógł konkurować z laptopem, potrzebujesz wyposażyć go w szereg dodatków.O czym trzeba pamiętać? Grunt to odpowiednie etui. Możesz wybrać takie połączone z klawiaturą - gdy ustawisz etui w piramidkę, klawiaturę masz ustawioną przed ekranem - nic, tylko pisać! Nie zawsze jest to takie proste - niektórzy preferują inne rozwiązania, na przykład ze względu na wygodę. Pamiętaj, że z iPadem połączysz bez problemu Magic Keyboard - jeśli z tej klawiatury korzystasz przy iMacu. Możesz też wybrać inny model - warunkiem jest połączenie przez Bluetooth lub odpowiednie złącze, dobrane w zależności od modelu iPada.Wartościowym uzupełnieniem będzie także Apple Pencil. Przyda się do tworzenia odręcznych notatek oraz edycji grafik. Możesz swobodnie korzystać z rysika jak z myszki. Znacząco przyspiesza to pracę z iPadem, będąc ułatwieniem przy poruszaniu się po aplikacjach.Wolisz tradycyjną myszkę? Nie ma problemu! Łatwo podłączysz Magic Mouse lub sprzęt innego producenta.Jeśli na co dzień korzystasz z iMaca, masz zarówno myszkę, jak i klawiaturę, którą przyda ci się także w przypadku tabletu - odpada wówczas dodatkowa inwestycja, a przewaga iPada nad MacBookiem jako przenośnym urządzeniem pierwszego wyboru rośnie.


2

Jaki iPad wybrać?

Zdecydowałeś, że iPad będzie dla ciebie najlepszym wyborem? To dobry pierwszy krok - ale przed tobą kolejne! Na który model postawić? Najtańszy sprzęt kupisz za niewiele ponad 1700 zł. Jeśli jednak szukasz modelu porównywalnego z MacBookiem, wybierz iPada Air z procesorem M1 lub iPada Pro z procesorem M2. Masz wówczas do dyspozycji mocny sprzęt, który gwarantuje błyskawiczne uruchamianie wszystkich aplikacji i pozwala prowadzić zaawansowane operacje, na przykład edycję zdjęć lub filmów.Wybierając model wyposażony w funkcję Cellular, czyli dostęp do sieci i transmisji danych, masz kolejną przewagę nad MacBookiem. Możesz korzystać z internetu, nie mając przy sobie telefonu, na którym tworzysz hotspot osobisty. Laptop nie ma takiej możliwości!Podsumowując: iPad z powodzeniem zastąpi MacBooka. Odpowiednio dobrany model, wyposażony w najważniejsze akcesoria, daje duży komfort pracy - niezależnie od tego, czym się na co dzień zajmujesz.Sprawdź iPady Apple w sklepie MediaMarkt - przeanalizuj parametry techniczne i porównaj recenzje wystawione przez użytkowników.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 20.04.2023

Komentarze