Jak zrobić wisiorek z drobnych koralików?

Tym razem propozycja bardziej skierowana do dziewczynek, to wisiorek z koralików bardzo drobniutkich. Dziewczyny stale się stroją i chcą mieć coś wyjątkowego. Mogą zrobić to same lub z pomocą rodziców. Wisiorek jest dość duży, dlatego będzie na pewno zauważony przez koleżanki. Pasuje idealnie do golfa, ponieważ dodaje uroku młodej dziewczynce.

  • Kawałek kartoniku.
  • Koraliki drobne 2 mm różne kolory dostępne w każdej pasmanterii lub stare koraliki, które są zepsute albo już niepotrzebne.
  • Nitka z igłą.
  • Klej dwuskładnikowy do klejenia koralików.
  • Oczko, kamień lub coś innego, co będzie środkiem wisiora.
  • Rzemyk na zawieszenie wisiorka lub tasiemka lub koraliki do wykończenia (według wyobraźni)
1
Odrysowanie wybranej formy na wisiorek. Odrysowanie wybranej formy na wisiorek.

Na kartoniku wycinam formę koła, obwód w zależności od tego, jak chcemy mieć duży wisiorek. Ten prezentowany ma wielkość od spodu szklanki. Rysuję koło i następnie wycinam je.


2
Wycięta forma i przymiarka oczka na środku. Wycięta forma i przymiarka oczka na środku.

Na środku smaruję klejem i przyklejam wybrane oczko, czyli środek naszego powstającego wisiorka. Dokładnie i mocno dociskam do tekturki. Muszę chwilę odczekać, by kamień lub oczko nie przesuwało się po kartoniku.


3
To tekturka z przyklejonym oczkiem, a obok dużo koralików. To tekturka z przyklejonym oczkiem, a obok dużo koralików.

Teraz przygotowane koraliki w dowolnych kolorach, możemy mieszać lub wybrać przez siebie różne kolory. Ja mam przygotowane stare koraliki, które uległy zniszczeniu, ale nadają się idealnie do tego wisiorka. Moja rada lepiej jest zrobić od początku małe koraliki niż kleić stare, ponieważ dziewczynka może sama sobie nie poradzić.


4

Jednym końcem, gdzie zrobiłam supełek zabezpieczający przed wypadnięciem drobnych koralików, smaruję go klejem i bardzo blisko oczka, naszego środka przyklejam koniec nitki. Musimy pamiętać o tym, gdzie zaczynamy, tam zakończamy klejenie koralików, aby koło było równe.


5
Do oczka zostały doklejone koraliki na nitce. Do oczka zostały doklejone koraliki na nitce.

Zanim przykleimy na stałe koraliki dookoła przymierzamy je i sprawdzamy, czy wszystko ładnie będzie dopasowane, a kolejne partie będą ładnie się układać, dopiero tak sprawdzone koraliki mogą zostać przyklejone. Dokonujemy drobnych korekt, jak przycięcie i wyrównanie koła. Klejem smarujemy i wykałaczką lub patyczkiem powierzchnię na kole i pomału dociskamy fragmenty koralików na nitce. Czynność kontynuujemy do momentu, gdy dojdziemy do etapu, w którym początek przykleiliśmy klejem.


6
Tak wygląda zakończony. Tak wygląda zakończony.

Ja mój wisiorek dodatkowo pomalowałam środek oczka, dużego kamienia na kolor żółty. Teraz podobny jest do wisiorka z okiem proroka. Kolor żółty ładnie prezentuje się na tle drobnych koralików. Pomalowałam kamień farbką dwa razy dla utrwalenia barwy. Na koniec takiej samej wielkości wycinam z filcu koło i od spodniej strony podklejam do tekturki, uchwyt można wkleić z rzemyka, drutu lub podkleić gotowe oczko do przewieszenia. Ja podkleiłam podwójny, niebieski rzemyk bez zapięcia od razu można ubrać wisiorek przez głowę.


7

Uwagi i spostrzeżenia

  • Prosto i szybko taki wisiorek robi się. Fajna zabawa wspólnie z rodzicami.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.12.2012

Komentarze

Biżuteria trochę inna od tych tradycyjnych.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-24 20:37:02

Fajne:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-24 18:35:49