Jak zrobić lepsze zdjęcie?

Fotografować można wszystko. Ludzi nam znanych, i tych zupełnie nieznanych, domy, mosty, ptaki, koty... Wymieniać mógłbym tak przez kilka godzin. Nie jest sztuką zrobić milion zdjęć, sztuką jest robienie dobrych zdjęć!

  • aparat
1

Przede wszystkim musisz sprawić sobie dobrej jakości sprzęt. Nawet najlepszy fotograf nie zrobi dobrego zdjęcia, gdy do dyspozycji będzie miał słabej klasy aparat.


2

Gdy masz już dobry aparat, poświęć trochę czasu, aby odpowiednio go skalibrować. Ustawiając optymalnie wszystkie ustawienia, możemy znacząco podnieść jakość zdjęcia. Niektóre opcje konfigurujemy przed konkretnym zdjęciem. Nie możemy przecież na stałe ustawić oświetlenia itp.


3

W tym jesteś gotowy, by robić zdjęcia. Wbrew pozorom, kluczowym obszarem zdjęcia nie jest jego środek. Od środka odmierz ok. 10-15% długości kadru w każdym kierunku. Łącząc powstałe punkty, otrzymujemy elipsę. To właśnie linia tej elipsy jest miejscem, które najbardziej przykuwa ludzki wzrok.


4

Nie staraj się na siłę fotografować tak, by znajdował się on na środku zdjęcia. Czasem lepiej "złapać" go z boku kadru. Bywa bowiem tak, że jakaś rzecz, może zjawisko, nadaje fotografii nowy sens, a może po prostu nie być uchwycone przy złym wykonaniu zdjęcia.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 15.07.2011

Komentarze