Jak zrobić komodę? Komoda z szufladami ze sklepu czy samodzielnie wykonana?

Komody powróciły ostatnio do łask. Te niezwykłe meble mają swoją historię i obecnie świetnie sprawdzają się w różnego rodzaju wnętrzach, zwłaszcza w stylu vintage czy rustykalnym. Komodę z szufladami można zrobić samemu, można też kupić ją w sklepie meblowym.

1

Czy warto zrobić komodę z szufladami samodzielnie, czy lepiej ją kupić?

Czy warto zrobić komodę z szufladami samodzielnie, czy lepiej ją kupić?

Jeśli masz rękę do majsterkowania, zrobienie komody z szufladami może być dla Ciebie dużą przyjemnością. Wykonując komodę samodzielnie, masz możliwość puszczenia wodzy fantazji i dostosowania wielkości i parametrów mebla do pomieszczenia.
Jednak jeśli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie wykonać komodę, warto rozejrzeć się nieco i zainteresować ofertą producentów. Komoda z szufladami zakupiona w sklepie internetowym na pewno będzie bardziej „jednolita”, dodatkowo kupując gotowy mebel, masz pewność, że będzie on trwalszy i staranniej wykonany. Obecnie sklepy oferują duży wybór różnego rodzaju komód w wielu wzorach, więc każdy może łatwo znaleźć coś dla siebie. Zakup gotowej komody to również oszczędność czasu.


2

Jak zrobić komodę?

Samodzielne zrobienie komody nie jest najprostszą czynnością i wymaga specjalnego przygotowania. Jak we wszelkich tego rodzaju pracach, ważne są precyzja i dokładne wymierzenie wszystkich elementów. Komoda z szufladami może być zrobiona z drewnianych skrzynek po jabłkach i koszyków, możesz także skonstruować ją z desek lub mniejszych kawałków drewna. Zrobienie komody ze skrzynek po jabłkach będzie z pewnością dużo prostsze, ponieważ mają one odpowiedni kształt – możesz z nich wykonać szuflady, całość natomiast obudować drewnianymi płytami.
Aby odpowiednio skonstruować komodę, należy wykonać obudowę, w której zmieszczą się szuflady, a następnie zamontować w jej wnętrzu odpowiednie szyny, umożliwiające bezproblemowe wysuwanie się skrzynek. Takie szyny można kupić w niektórych sklepach meblowych. Całość należy dobrze dopasować, aby nie było problemu z wysuwaniem i wsuwaniem szuflad.
Jeśli szuflada wykonana jest z drewna, całość można wyszlifować i pokryć bejcą lub pomalować na ulubiony kolor. Wykonanie komody z szufladami jest proste, ale, jak wszystko, wymaga precyzji i umiejętności.


3

Do jakich wnętrz pasuje komoda z szufladami?

Komody z szufladami to niskie szafki, w których mieszczą się drobne elementy garderoby, takie jak bielizna czy podkoszulki. W komodzie można trzymać także ręczniki i inne elementy, na które nie mam miejsca w codziennej przestrzeni. Dzięki swojemu niebanalnemu zastosowaniu, komody chętnie wybierane są do sypialni, ale często stoją także na korytarzach.
Komoda z szufladami to mebel, który był popularny w czasach przedwojennych i później, zwłaszcza w miejskich, arystokratycznych wnętrzach. Komody sprawdzą się więc idealnie w mieszkaniach urządzonych w stylu vintage. Wpasują się także w klimat secesji, styl glamour, a także industrialny.
Drewniane komody z szufladami mogą mieć różne kolory i zdobienia. Warto dobrać ich styl do charakteru wnętrza – komoda pięknie uzupełni pomieszczenia urządzone w różnych stylach.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 28.07.2021

Komentarze