Jak znaleźć właściwa liczbę ?
Polecam wykonanie bardzo prostego triku nie wymagającego właściwie żadnego przygotowania. Można urozmaicić imprezę lub pochwalić sie przed znajomymi.
- • kwadratowa kartka papieru
- • długopis

Daj widzowi kwadratową kartkę i długopis. Niech widz podzieli całą kartkę na 9 pól (3x3) mniej więcej równych i poproś, aby w środkowym polu napisał dowolną liczbę i ją zapamiętał, a dookoła w pozostałych polach obojętnie jakie.
Następnie niech widz podrze ręcznie kartkę na 9 kawałków, tak aby każdy kawałek był z liczbą i te wszystkie kawałki wrzucił do pudełka. Twoim zadaniem jest znalezienie właściwej liczby co zrobisz bez problemu.

Podpowiedź: Kartka papieru powinna mieć równe brzegi. Po przedarciu powstaje 8 kawałków o 3 nierównych brzegach. Natomiast element ze środka będzie miał wszystkie boki rozerwane i ten element będzie zawierał prawidłową liczbę.
• Przeczytaj teraz:
Komentarze
Ostatnio zmieniony: 2013-01-23 11:56:46
Ostatnio zmieniony: 2011-11-25 23:36:57
Dodaj komentarz