Jak znaleźć dobre tabulatury do grania na gitarze?

W internecie jest strasznie dużo bezużytecznych, beznadziejnych, bezsensownych tabulatur. Korzystacie z tej formy nauki piosenek? Przeczytajcie tę poradę i korzystajcie mądrze.

1
fot. sxc.hu fot. sxc.hu

Jakie serwisy omijać szerokim łukiem?

Najbardziej popularne serwisy, w kwestii tabulatur są zarazem najbardziej badziewnymi serwisami.
Proponuję nie zaglądać na 911tabs, tabsheaven, czy ultimate guitar. Są to serwisy, do których tabulatury może wrzucić każdy. Większość użytkowników umieszczających tam taby nie ma pojęcia o muzyce, nie mówiąc nic o graniu na gitarze. Tworzy to jedno wielkie śmietnisko wprowadzającego w błąd syfu.


2

Jeżeli zależy nam na dobrym odwzorowani, albo ciekawej i prawidłowej harmonicznie interpretacji utworu musimy się dobrze naszukać odpowiednich tabulatur. Sam nie jestem zwolennikiem tej formy, natomiast ostatnio trafiłem na serwis songsterr.com , który wydaje się całkiem w porządku. Analizowałem treść tabulatur pod kątem gitary akustycznej: utwory sungha junga wydają się przetworzone całkiem skrupulatnie, tabulatury tommiego emmanuela również przedstawiają właściwe dźwięki.


3

Jak wspominałem nie jestem zwolennikiem tabulatur, natomiast jeżeli już ktoś koniecznie chce korzystać z tej formy przekazu muzycznego, proponuję skorzystanie właśnie z serwisu songsterr.com , który oferuje dobry produkt w porównaniu do innych tego typu dostępnych na rynku.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.05.2012

Komentarze

o prosze:):)

Ostatnio zmieniony: 2013-01-17 18:45:02