Jak zmierzyć nieregularny w kształcie przedmiot?

Taśma Scotch Magic ma naprawdę wiele zastosowań. Jej największą zaletą jest nie pozostawianie śladów na oklejanych przedmiotach. Właściwość ta pozwala na wykorzystanie jej do nie typowego zastosowania. Otóż można za pomocą taśmy Scotch Magic można mierzyć trudne i nieregularne kształty.

  • Rolka taśmy scotch
1

Właściwie do czego taka metoda może się przydać.

Właściwie do czego taka metoda może się przydać. Nasza bohaterka i nieregularny kształt do pomiaru.

Nieregularne kształty, pełne zagięć , załamań i łuków są zmorą projektantów i rzemieślników. Jakoś trzeba dowiedzieć się ile potrzebujemy tkaniny, skóry , farby czy folii do pokrycia powierzchni. Metoda ze sznurkiem sprawdzi się jeśli do przytrzymywania jego zagięć wystarczy nam palców. Później byłoby dobrze, żeby sznurek trzymał się sam i tu samoprzylepność jest wielką zaletą taśmy.


2

Rolka to zwinięta linia!

Rolka to zwinięta linia! Oklejamy oczekiwany odcinek krzywej dokładnie naszą taśmą.

Bierzemy naszą taśmę. Producent już na opakowaniu podał sekret dotyczący metody pomiaru. Otóż rolka ma mieć dokładnie 10 m długości i 19 mm szerokości. Ta informacja pozwala zrozumieć, że mamy do czynienia ze swego rodzaju linią zwiniętą w rolkę. Dodatkowo linia ta jest bardzo samoprzylepna, giętka, elastyczna i mało rozciągliwa.


3

Pomiar.

Odwijamy niewielki odcinek taśmy i naklejamy starannie wzdłuż naszego mierzonego kształtu starając się unikać zagięć i sklejenie warstwy ze sobą. I znów niewielki odcinek i znów dokładnie przyklejamy. Zaznaczamy koniec miejsca pomiaru.
Teraz delikatnie odklejamy taśmę i naklejamy na płaskiej powierzchni. Linia krzywa zamieniła się w linię prostą.


4

Odczyt

Odczyt Czas na odczytanie długości odklejonej z przedmiotu taśmy.

W zależności od długości linii do odczytu przyda nam się linijka lub taśma miernicza.
Mierzymy po prostu długość wyprostowanej taśmy i mamy poszukiwany wymiar.
Proste rozwiązanie, za całe 10 m to tylko pare złotych, znacznie taniej, niż strata z powodu za krótko uciętego materiału na obicie.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 30.09.2015

Komentarze