Jak założyć fan club?

Jeżeli kochasz jakiś zespół i chcesz się komunikować z jego fanami na całym świecie, na pewno chcesz wiedzieć, jak założyć muzyczny fan club. Założenie takiego fan clubu dzięki Internetowi jest bardzo proste - możesz zacząć od założenia strony internetowej i jej promocji wśród innych fanów.

1

Najpierw musisz określić,.czy Twój fan club będzie poświęcony jednemu zespołowi, czy stylowi muzycznemu. Możesz na przykład otworzyć stronę o The Beatles, albo poszerzyć swoje zainteresowania na styl muzyczny i stworzyć fan club rocka.


2

Zorientuj się, czy taki fan club, jaki chcesz założyć, już istnieje. Jeżeli mieszkasz w małym mieście i istnieje w nim już grupa interesująca się tym wokalistą/wokalistką co ty, może być trudno z nimi konkurować. Jednak nie zrażaj się - takie grupy przychodzą i odchodzą, a możliwe, że akurat Twój fan club będzie popularniejszy.


3

Musisz zdecydować, czy chcesz, aby Twój fan club był oficjalny, czy nieoficjalny. Jeżeli tworzysz oficjalny, musisz się zgłosić do artysty/artystki, lub jego/jej przedstawiciela i uzyskać zgodę.


4

Stwórz stronę internetową. Zamieść zdjęcia, muzykę, biografię członków grupy i aktualne informacje. Możesz informować fanów o zbliżających się wydarzeniach związanych z zespołem - trasach koncertowych, występach na festiwalach, premierach płyt czy o nowych teledyskach.


5

Zamieść linki do oficjalnej strony zespołu, oficjalnego fan clubu, czy fan clubu tego rodzaju muzyki. Tym także wypromujesz swoją stronę.


6

Promuj swój fan club przez aktywność na forach internetowych lub portalach społecznościowych. Dodawaj linki - przez to więcej fanów znajdzie dostęp do Twojej strony.


7

Od osób zainteresowanych Twoim fan clubem zbierz e-maile i wysyłaj im aktualności ze strony - nowe informacje, wywiady, ciekawostki.


8

I pamiętaj - aby Twój fan club trwał i rozwijał się, musisz poświęcić trochę czasu organizacji. Co kilka dni zamieszczaj nowe posty i wysyłaj e-maile z aktualnościami. Dodawaj nowe zdjęcia czy filmiki. Jeżeli na Twojej stronie zrobi się nudno, fani przejdą do innego fan clubu - a tego byś nie chciał!


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 01.09.2010

Komentarze

jak napisać takie pismo z prośbą o zgodę na prowadzenie oficjalnego fan clubu?
dużo pracy

Ostatnio zmieniony: 2011-04-10 17:12:05

Trochę dużo z tym pracy, ale da się zrobić :)

Ostatnio zmieniony: 2010-09-01 01:22:21