Jak zacząć lekcje śpiewu?

Jeśli jesteśmy umuzykalnionymi osobami, które często podśpiewują do tak zwanego kotleta albo pod prysznicem, a znajomi i przyjaciele twierdza, że mamy ładny głos, warto się zastanowić, czy nie zacząć rozwijać się w tym kierunku. Lekcje śpiewu potrafią dać wiele radości. Możemy także namówić na nie nasze uzdolnione dziecko. Jak zacząć?

1

Najpierw szukamy szkoły lub zajęć, które umożliwiają nam pobranie lekcji. Jeśli dysponujemy finansami, można wynająć prywatnego nauczyciela.


2

Warto zajrzeć do lokalnego Domu Kultury. Często są tam prowadzone nieodpłatne warsztaty wokalne.


3

Dla osób nieśmiałych dobrym rozwiązaniem będzie wstąpienie do chóru. Nauczymy się tam poprawnie śpiewać uwzględniając oddychanie i odpowiednią dla nas tonację. Uczęszczanie do chóru daje nam świetne obycie ze śpiewem i doskonali nasz warsztat.


4

Ćwiczmy w domu. Nauczmy się czytać nuty, zdobywajmy zapisy coraz trudniejszych aranżacji i powtarzajmy do perfekcji.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 04.08.2009

Komentarze

Ja również polecam zajęcia indywidualne. Cała uwaga nauczyciela koncentruje się na uczniu. Nie ma presji otoczenia, można całkowicie skoncentrować się na wokalu. Z drugiej strony rola nauczyciela polega na poprawnym demonstrowaniu ćwiczeń i wskazywaniu błędów. Zasadniczą pracę uczeń wykonuje samodzielnie w domu powtarzając ćwiczenia oraz wprowadzając w życie praktyczne wskazówki prowadzącego.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-31 11:43:54

Prywatny nauczyciel to dobry pomysł, bo tylko Tobie poświęca czas na naukę. Poza tym Ty możesz też pytać o wszelkie szczegóły i śledzić razem swoje postępy w nauce. Dobry jest taki sposób, gdy jesteś osobą nieśmiałą. Właśnie przed takim nauczycielem otwierasz swoją duszę i zaczynasz śpiewać.

Ostatnio zmieniony: 2011-02-06 16:56:16