Jak wykorzystać lakier do paznokci?

Niekiedy kobieta zastanawia się: co zrobić z resztą lakieru do paznokci ? Najprościej wyrzucić. Zanim jednak to zrobimy spróbujmy go jeszcze "twórczo" wykorzystać bo, wbrew nazwie nie służy on jedynie do upiększania paznokci.

  • lakier do paznokci
1

Uratuje rajstopy

Uratuje rajstopy Lakier do paznokci możemy wykorzystać w wielu "awaryjnych" sytuacjach.

Kiedy "poleci" nam oczko w rajstopie możemy je zatrzymać kropelką bezbarwnego lakieru. Kiedy zahaczymy rajstopę i pojawi się dziurka wystarczy zamalować jej brzegi lakierem a nie zrobi się większa.


2

Uratuje obcas

Przy nierównych płytach chodnikowych łatwo porysować obcas. Takim butom możemy jeszcze przywrócić blask malując uszkodzony obcas lakierem do paznokci - najlepiej bezbarwnym lub o odcieniu zbliżonym do koloru butów. Pamiętajmy, żeby pomalować obydwa obcasy.


3

Usztywni końcówki sznurowadeł

Postrzępione końcówki sznurowadeł trudno włożyć w dziurki butów i wyglądają mało estetycznie. Jeśli końcówki zanurzymy w lakierze do paznokci i pozwolimy dokładnie wyschnąć będą wyglądać jak nowe.


4

Doda blasku

Doda blasku Metalowa ozdobna klamra przy torebce odzyska blask jeśli polakierujemy ją bezbarwnym lakierem do paznokci.

Metalowe uchwyty od mebli, ozdoby torebek itp. z czasem matowieją i tracą blask. Wystarczy pomalować je bezbarwnym lakierem a odzyskają dawną świetność.


5

Zabezpieczy włączniki światła

Zabezpieczy włączniki światła "Lakierowane" włączniki łatwiej utrzymać w czystości.

Niekiedy włączniki światła mają porowatą powierzchnię i bardzo szybko brudzą się. Wystarczy pomalować je lakierem do paznokci /bezbarwnym lub kolorowym/ a sprawimy, że w razie potrzeby szybko i łatwo wyczyścimy je zwykłą wilgotną ściereczką.


6

Ochroni przed ścieraniem

Ochroni przed ścieraniem Lakier zabezpieczy przyciski kalkulatora przed ścieraniem.

Napisy na przyciskach od pilota, telefonu czy kalkulatora z biegiem czasu ścierają się. Aby temu zapobiec wystarczy na początku użytkowania pomalować je bezbarwnym lakierem. A co jeśli już cyferki na przyciskach się starły ? - Możemy je ponownie zapisać za pomocą kolorowego lakieru /ciemny lakier na jasne przyciski i jasny na ciemne/ i cieniutkiego pędzelka lub wykałaczki.


7

Zastąpi klej

Zastąpi klej W "awaryjnych sytuacjach" zamiast tradycyjnego kleju możemy użyć lakieru do paznokci.

W nagłych wypadkach lakieru możemy użyć zamiast kleju. Kiedy np. wypadnie nam oczko z pierścionka lub wisiorka kropelką lakieru przymocujemy je na właściwym miejscu.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 08.06.2014

Komentarze