Jak wkładać znaczki do klaserów filatelistycznych?

Osobiście znam dwie szkoły umieszczania znaczków w klaserze filatelistycznym. Zwolennicy obydwu nich jak zwykle są święcie przekonani że tylko ich wersja jest prawidłowa. Przed podjęciem decyzji jak wkładać znaczki do klaserów należy na spokojnie rozważyć wszelkie za i przeciw.

1

Pierwszy, to tak zwane "czyste ręce". Należy przed wkładaniem znaczków dokładnie umyć i wysuszyć ręce. Następnie umieszczamy znaczki bardzo delikatnie, można odchylać folie delikatnie innym znaczkiem (np. kancerem). Znaczek delikatnie wsunąć. Podczas tego procesu znaczki mogą być narażone na zanieczyszczenia nanoszone rękoma oraz wyginanie rogów.


2

Druga to wkładanie za pomocą pincety. Procedura jest podobna jednak znaczki bierzemy za pomocom pincety. Przy użyciu tej metody znaczki narażone są na podacie i pogięcie poprzez użycia za dużej siły podczas przytrzymywania znaczka.


3

Osobiście skłaniam się do używania pierwszej metody. Mimo zagrożenia naniesienia czegoś na znaczki jest bezpieczniej moim zdaniem stosować tę metodę.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 28.06.2012

Komentarze

Z tego, co wiem to szkoła jest tylko jedna- pinceta. Dotykanie walorów palcami zawsze wiąże się z niebezpieczeństwem zanieczyszczenia znaczka chociażby naskórkiem czy po prostu tłuszczem. Ja jednak stosuje jeden prosty zabieg, który sprawia, że segregacja znaczków palcami jest bezpieczniejsza- rękawiczki chirurgiczne. Jeszcze co do porady- trzeci punkt to Twoja opinia, której nie popierasz żadnym argumentem. Burzy to trochę obiektywność, ale w sumie masz do tego prawo. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-24 19:32:03

warto wiedziec

Ostatnio zmieniony: 2012-12-13 17:31:51

Trochę literówek, ale porada dobra.

Ostatnio zmieniony: 2012-12-04 18:35:08