Jak usunąć klej Super Glue z palców?

Wiele razy zdarzało mi się skleić palce lub przykleić do czegoś mocnym klejem. Nie jest to miłe uczucie i trzeba poświęcić trochę czasu na odklejenie się. Przedstawię moje sposoby na szybkie pozbycie się kleju i uwolnienie palców.

1

Po pierwsze nie należy na siłę odrywać sklejonych partii ciała. Klej taki jak Super Glue rozpuszcza naskórek i wiąże go z innymi powierzchniami, a gwałtowne oderwanie może skończyć się rozerwaniem naskórka i niemiłymi ranami na palcach.


2

Najlepszym sposobem jest potraktowanie sklejonego miejsca zmywaczem do paznokci z acetonem lub samym roztworem acetonu (możemy go znaleźć w sklepach chemicznych lub kosmetycznych, służy do odklejania tipsów lub jako rozpuszczalnik różnego rodzaju klejów). Należy polać sklejone miejsce roztworem i chwilkę poczekać, lub w przypadku mocniejszego sklejenia zanurzyć sklejone miejsce w miseczce z roztworem.


3

Gdy zmywacz nie pomoże drugim sposobem jest zanurzenie sklejonego miejsca w misce z ciepłą wodą. Ciepła woda rozmiękcza naskórek, który rozpycha sklejone miejsca i odkleja się od warstwy kleju. Warto pamiętać o tym że jest to dość długotrwały proces i należy uzbroić się w cierpliwość.


4

Gorzej gdy przykleimy się np. do stolika w pokoju lub pracowni i nie mamy pod ręką niczego co mogłoby rozpuścić klej. W takim przypadku należy delikatnie unosić sklejone miejsce rozciągając naskórek. Warto poszukać także czegoś co posłużyć by mogło jako naturalny peeling - trociny, drobne opiłki, ziemia z doniczek, piasek. Gdy znajdziemy coś takiego należy posypać miejsce sklejenia i wcierać delikatnymi kolistymi ruchami. Podziała to jak peeling i złuszczy zarówno naskórek jak i warstwę kleju.


5

Gdy uwolnimy się od kleju warto sklejone miejsca potraktować kremem nawilżającym, a gdy na palcach pozostały zaschnięte resztki kleju warto użyć peelingu. Po pewnym czasie klej sam odpryśnie, gdyż złuszczy się razem z naskórkiem.


6

Uwagi i spostrzeżenia

  • W przypadku dostania się kleju do oczu lub buzi należy udać się do lekarza, gdyż może to powodować trwałe uszkodzenia!


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.12.2012

Komentarze

super temat
fajna porada.

Ostatnio zmieniony: 2013-01-29 16:27:47

Dobrze wiedzieć. Ostatnio coś kleiłam i palce rzeczywiście były z kleju, musiałam obcinaczem wyciąć naskórek, bo tak mocno pozostał klej na palcu.

Ostatnio zmieniony: 2013-01-27 12:20:36

Ja zawsze sklejam palce gdy coś kleję super glue i używam zmywacza, tak że potwierdzam metodę. Pozdrawiam.:)

Ostatnio zmieniony: 2013-01-26 13:57:43

dobre

Ostatnio zmieniony: 2013-01-22 10:15:32

Trzeba uważać bardzo jak się klei coś tym klejem.Są bardzo mocne.

Ostatnio zmieniony: 2012-12-05 14:41:16