Jak upleść kolczyki "talarki"?

Bardzo łatwy sposób na zrobienie efektownych kolczyków we własnym zakresie. Nie trzeba mieć zdolności manualnych, wystarczy odrobina dobrych chęci :)

  • koraliki większe (około4mm) - kształt bez znaczenia
  • koraliki mniejsze (ok2mm)
  • żyłka
  • 2 kulki zaciskowe
  • 2 bigle
  • nożyczki
1

Spójrz na rysunek, przedstawia on ułożenia koralików z ich nazwami - zapoznanie się z nimi ułatwi Ci rozczytanie wzoru.


2

Utnij około 0,5 metra żyłki, nawlecz kolejno większy koralik, mniejszy, większy, 4 mniejsze (i zrób z nich pikotkę), większy i mniejszy, przez który przeprowadź żyłkę w kierunkach przeciwnych - tak powstał trójkącik. Upleć kolejnych pięć trójkącików. Przy ostatnim zamiast dodawać mniejszy koralik,na końcu, przeprowadź żyłkę przez koralik pierwszy tak aby całość się złączyła. Najlepiej przedstawia to obrazek.


3

Na żyłkę nawlecz mniejszy koralik, większy, 4 mniejsze (zrób pikotkę), większy koralik i mniejszy - żyłkę przełóż przez najwyższy koralik najbliższej pikotki. Powtarzaj ruch aż końce żyłki się spotkają - tak jak pokazuje to rysunek.


4

Na oba końce żyłki nałóż większy koralik i kulkę zaciskową. Żyłkę utnij tak aby wystawała na centymetr powyżej kulki. Zrób pętelkę wprowadzając końce żyłki w kulkę i koralik p jak na rysunku. Kulkę zaciśnij a na pętelkę załóż bigla. Kolczyk gotowy.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Możesz używać dowolnej wielkości koralików, ważne żeby proporcje wielkości między nimi mniej więcej się zgadzały (wzór nie będzie się zwijał).


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 19.02.2011

Komentarze

rewelacja, super

Ostatnio zmieniony: 2013-02-25 15:19:21

Cudeńko! Pozdrawiam serdecznie.

Ostatnio zmieniony: 2012-11-24 16:28:28

Zgadzam się z przedmówczynią! Istne mistrzostwo, idealne na wieczorowe wypady, czy też rodzinny, formalny obiad. Znowu muszę pogratulować pomysłowości :).

Ostatnio zmieniony: 2012-05-29 20:05:02

Jesteś mistrzynią w tym temacie! Genialne akurat na lato. Pomysł bardzo oryginalny. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2011-04-11 20:08:14