Jak szybko naprawić sitko w kranie?

Sitko w kranie w zlewie kuchennym lub łazienkowym pozwala uzyskać równy i gładki strumień wody. Co zrobić jak wypadnie do zlewu i woda leje się niekontrolowanym strumieniem?

  • Puszka po coli, piwie koniecznie aluminiowa.
1

Jak działa sitko i jak jest zamocowane.

Jak działa sitko i jak jest zamocowane. Materiał wyjściowy trzeba wyciąć z ścianki puszki aluminiowej.

Sitko zwane również purolatorem, służy do rozbicia strumienia wody i zatrzymania zanieczyszczeń z rur wodociągowych. Zamocowane jest nakrętką i uszczelką. Wewnątrz znajduje się tulejka w której umieszczono trzy lub cztery sitka i zestaw plastikowych filtrów. Z czasem tulejka koroduje i się rozpada. Można szybko ją zastąpić własnoręcznie wykonanym elementem z aluminiowej blaszki z ścianki puszki po coli lub piwa.


2

Pozyskanie materiałów

Materiał pozyskujemy odkręcając obejmę sitka z wylewki wyjmujemy pozostałe sitka i elementy plastikowe z tulejki, wykorzystamy je za chwile do naprawy. Blaszkę pozyskujemy z ścianki puszki wycinając płaski odcinek o szerokości średnicy wewnętrznej nakrętki pomnożonej przez liczbę PI należy dodać jeszcze około 15 mm. Wysokość paska powinna być równa wysokości nakrętki i jeszcze 8 mm. Wycinamy kształt podobny do pokazanego na ilustracji i nacinamy wielokrotnie blaszkę na górnej i dolnej krawędzi.


3

Wykonanie nowej obejmy

Wykonanie nowej obejmy Wykonanie obejmy pozwoli na ponowne wykorzystanie sitek i filtra po oczyszczeniu.

Brzegi blaszki wstępne kształtujemy do wykonania zamka. Zwijamy blaszkę w walec i zamykamy zamek. Zaciskamy szczypcami i walec obejmy jest gotowy. Czas wywinąć wewnętrzną kryzę i kryzę zewnętrzną. Wewnętrzna zatrzyma sitka i filtr. Zewnętrzna utrzyma całą obejmę w nakrętce wlewki. Należy pamiętać o podkładce gumowej. Do wnętrza powinny ciasno wejść sitka i filtr plastikowy.
Po złożeniu uzyskamy dokładnie taki efekt jaki był przy nowym puloratorze.
Miłego używania. Taki element wystarczy na kilka miesięcy , a może i na rok pracy.
W między czasie możemy pomyśleć o nowym purolatorze lub całej wylewce.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 02.11.2014

Komentarze