Jak rozpocząć naukę gry na gitarze?

Kilka wskazówek kierowanych głównie dla osób, które rozpoczynają swoją naukę lub planują ją zacząć.

  • Gitara
  • Chęci
1

Na samym początku chciałem napisać to i owo na temat kupna gitary. Z własnego doświadczenia odradzam wszystkim kupowanie "gitary do nauki". Najlepiej od razu kupić porządną, z dobrej firmy, (osobiście polecam Yamahe i Hohnera) która ma bardzo dobre brzmienie i będzie nam służyć przez wiele lat. Razem z gitarą zachęcam do kupienia stroika za min. 50zł. Jest to bardzo fajne urządzenie pozwalające nastroić gitarę w 10-15 minut z wyjątkową dokładnością. Strojenie ze słuchu jest dla profesjonalistów, a nawet im zajmuje to dość sporo czasu.


2

Rozpoczynając naukę polecam przeczytanie kilku artykułów i nauczenie się biegłego wykonywania ćwiczeń ze strony http://http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/ .Jest to bardzo przydatna strona internetowa zawierająca kilka przydatnych wskazówek.


3

Na tym etapie powinniśmy się już zastanawiać, czy będziemy uczyli się grac sami, czy pójdziemy na jakiś kurs. Co do kursów, to nie mam żadnego doświadczenia i nie chcę się na ten temat wypowiadać, bo to już zależy tylko od osoby chcącej się uczyć. Mogę powiedzieć, że wiele osób, które wystawiają swoje filmiki z graniem na gitarze na Youtube jest samoukami. Jeżeli mamy jakiegoś znajomego, który potrafi biegle grać, to nie ma żadnego problemu.


4

Teraz czas na coś poważniejszego, czyli akordy. Bez nich nie zagramy żadnej bardziej zaawansowanej piosenki. Polecam nauczyć się najprostszych z nich na tej samej stronie, którą podałem wcześniej. http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/najprostsze-akordy.html .


5

Czas nauczyć się pierwszej piosenki! Na sam początek polecam "Czarny chleb i czarna kawa". Akordy do tej piosenki razem z biciem można znaleźć właściwe wszędzie, więc nie będzie żadnego problemu. Drugą piosenkę, jaką polecam jest "Gdybym miał gitarę". Wszystko jest bardzo dobrze wyjaśnione w tym oto filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=WaSYAEndkjs . To, czego będziecie się dalej uczyć zależy już tylko od was. Życzę powodzenia! :)


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 14.03.2011

Komentarze

Do nauki to raczej nie to:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-18 22:39:35

Yamaha i Hohner? Nijak się to z sobą nie wiąże. Jest mnóstwo gitar wartych polecenia, a zdecydowanie hohnera odłożyłbym na dalsze miejsce w tej hierarchii.

Ostatnio zmieniony: 2012-10-04 01:41:58