Jak prosto zwiększyć możliwości drukarki 3D?

Drukowanie przy użyciu drukarki 3D sprawia, że niedostępne do tej pory w świecie majsterkowicza elementy są możliwe do stworzenia. Można tworzyć zarówno elementy konstrukcyjne, jak i same narzędzia. Ograniczeniem są tylko gabaryty elementu wynikające z wielkości stołu roboczego i możliwej do wydrukowania wysokości elementu. Jak można te wielkości bardzo tanio rozszerzyć? Z pomocą przychodzi ręczna drukarka 3D w roli spawarki drukowanych elementów.

  • Dowolna drukarka 3D
  • Ręczne pióro 3D na podobny filament jak drukarka np. PLA lub ABS.
1

Konstrukcje spawane ułatwiają tworzenie złożonych urządzeń

Konstrukcje spawane ułatwiają tworzenie złożonych urządzeń Budowa z elemntów drukowanych w 3D.

Wielu dostawców urządzeń metalowych wykonuje swoje produkty wykorzystując gotowe kształtki stalowe i spawając je za pomocą spawarek. Podobnie możemy postąpić z większymi elementami wydrukowanymi na drukarce 3D. Tworzymy poszczególne elementy z założeniem że zostaną one do siebie dopasowane, a następnie pospawane za pomocą identycznego materiału przy użyciu ręcznej drukarki.


2

Oszczędność i jeszcze raz oszczędność

Oszczędność i jeszcze raz oszczędność Maksymalne wymiary pojedynczego detalu z drukarki.

Zastosowanie techniki spawania pozwala uprościć elementy składowe. Stają się zbędne elementy zawieszone w powietrzu, które wymagają podpór. Możemy je wydrukować niezależnie, skompletować i dopiero po montażu trwale złączyć. Odpadają również śruby, wkręty i inne elementy montażowe, które komplikują wydruk i trzeba je kupić niezależnie od filamentu.


3

Jak przygotować wydruk do spawania

Jak przygotować wydruk do spawania Ręczny długopis w roli spawarki.

Krawędzie przeznaczone do spawania powinny tworzyć rowek w który wpłynie rozpuszczony filament z ręcznej drukarki. Właściwie wymagania są podobne jak przy spawaniu plastiku, z tą różnicą, że jeśli użyjemy identycznego filamentu, miejsce połączenia pozostanie całkowicie niewidoczne i niewykrywalne.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 16.04.2018

Komentarze