Jak odklejać prawidłowo znaczki pocztowe za pomocą pary wodnej?

Kolejna porada z cyklu filatelistyki. Osobiście ta metoda nie bardzo mnie przekonuje, choć ma również swoich zwolenników. Tak więc postanowiłem ją przedstawić, ponieważ różne są upodobania ludzkie. Przez długi czas sam używałem tej metody na równo z odklejaniem znaczków pocztowych za pomocą gorącej wody.

  • garnek z parującą, gotującą się wodą
  • pinceta
  • wycięte z kopert i pocztówek znaczki
1

Przygotowane wcześniej znaczki wycięte z kopert, za pomocą pincety (trzymamy za skrawek koperty) i umieszczamy nad gorącą wodą (parującą z garnka).


2

Czekamy aż znaczek zacznie się odklejać (nie należy ciągnąć ponieważ może to uszkodzić znaczek). Należy uważać by znaczek nie odkleił się i nie wpadł do garnka lub w płomień.


3

Po odklejeniu należy upewnić się czy znaczek jest suchy. Po czym umieszcza się go w książce, przycisnąwszy obciążeniem i pozostawia na parę dni w celu wyprostowania się go. Należy zwrócić szczególną uwagę, by znaczki przed włożeniem były suche (żeby nie przykleiły się do stron książki) oraz żeby nie były zrolowane (może to spowodować trwałe zgięcie, przez co znaczek będzie kancerem i nie będzie już przedstawiał, żadnej wartości).


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 18.05.2012

Komentarze