Jak nauczyć się żonglować czterema piłeczkami?

Umiesz już żonglować trzema piłeczkami? Naucz się czegoś nowego - żonglerki 4 piłeczkami! Osoby, którym to zaprezentujesz będą zachwycone!

1

Zaczynamy od najprostszej możliwej czynności - doskonalenia podrzucania do góry jednej piłki. Ważne, aby piłka zataczała elipsę od wewnątrz na zewnątrz Ciebie, nie odwrotnie. Piłka powinna być podrzucana na wysokość trochę większą, niż wysokość głowy. Ćwiczymy raz jedną, raz drugą ręką.


2

Zaczynamy ćwiczyć podrzucanie dwóch piłeczek jedną ręką. Wykonuj to w dokładnie ten sam sposób co podrzucanie jednej piłki. Gdy jedna będzie na wysokości twojego czoła, podrzuć do góry drugą. Również ćwicz naprzemiennie obiema rękami.


3

Żonglujemy dwoma piłkami w jednej ręce i jedną w drugiej ręce. Podrzucamy tą pojedynczą piłkę co cztery, a później dwa rzuty dwoma piłkami w pierwszej ręce. Ćwiczymy na zmianę, raz w jednej ręce dwie piłki, a w drugiej jedna, a następnie na odwrót.


4

Czas na ostatni krok w drodze do celu - ćwiczymy żonglowanie dwiema piłeczkami w każdej ręce. Zaczynamy od bardzo powolnych pojedynczych rzutów, a po pewnym czasie wraz z nabraniem wprawy zwiększamy ich ilość i szybkość. Powodzenia!


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 08.01.2011

Komentarze

Ciekawa porada:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-18 13:30:21