Jak naprawić PowerBank, gdy świecą się wszystkie diody LED przy podłączeniu ładowarki?

W obecnych czasach prawie wszystko można zasilić z portu USB. Przenośne źródło zasilania staje się ważnym wyposażeniem dla każdego. Jak można poradzić sobie z usterką PowerBanku, która pokazuje, że jest naładowany do pełna przy podłączeniu ładowarki, a nie działa?

  • Uszkodzony PowerBank
  • Lutownica. Cyna, topnik.
  • Odcinek przewodu.
1

Co właściwie się dzieje?

Co właściwie się dzieje? Jeśli świecą się cały czas wszystkie diody przy podłączeniu ładowarki oznacza to problem z podłączeniem akumulatorów.

Jeśli po podłączeniu ładowarki uzyskujemy wskazanie wskaźnika ładowania na maksimum, a ładowanie nie przebiega to najprawdopodobniej nie ma połączenia płytki ładowarki z akumulatorem. Oznacza to, że albo plusowy (czerwony) albo minusowy (czarny) przewód między płytą elektroniki a pakietem akumulatorów został oderwany. Jeśli PowerBank posiada funkcję latarki to możemy stwierdzić błąd przez naciskanie przycisku i zapalenie diody, która zgaśnie po odłączeniu ładowarki.


2

Rozbieramy obudowę.

Z zasady działania obudowa PowerBanku musi być demontowalna. Na przykład w celu zamiany cel, napraw elektroniki etc. Nawet jeśli na zewnątrz nie ma śrubek muszą być zatrzaski. W moim przypadki rzeczywiście obudowa była zamknięta na zatrzaski. Otwieramy obudowę i sprawdzamy przewody. W moim przypadku uszkodzony był przewód masy przy pakiecie akumulatora.


3

Naprawa i testowanie.

Naprawa i testowanie. PowerBank przed podłączeniem ładowarki w pełni rozładowany.

Oryginalny odcinek przewodu był zbyt krótki, więc konieczne stało się zastąpienie przewodu nowym. Warto zamienić na przewód o większym przekroju wewnętrznym żył. Lutujemy odcinek przewodu do blaszki pakietu i do płyty w miejsce (-). Po podłączeniu przed złożeniem testujemy podłączając ładowarkę. Wskaźnik LED pokazuje maksymalnie 2-3 diody, co oznacza, że nasz PowerBank się ładuje.
Podłączamy urządzenie USB np. myszkę i testujemy zasilanie. Powinna się zapalić dioda myszki i wskaźnika naładowania akumulatora ładowarki.
Możemy znów korzystać z naszej ładowarki.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.03.2020

Komentarze