Jak naprawić otwór na wkręt w drewnie?

Czasem niepewna ręka sprawia, że wywiercany w drewnie otwór znajduje się nie do końca tam gdzie chcieliśmy. Niestety naprawienie takiego błędu zajmie trochę czasu, ale sposoby na pokonanie przeciwności są proste.

  • kołki drewniane, zapałki, odpady drewniane, klej do drewna, papier ścierny, piłka do drewna
1

Jeśli skala Twojego błędu jest na tyle mała, że nie możesz wykonać następnego nawiercenia obok, możesz zatkać dziurę odpowiednią ilością zapałek namoczonych w kleju do drewna. Odczekaj czas określony przez producenta kleju, a następnie zeszlifuj powierzchnię i nawierć następny otwór.


2

Jeśli wolałbyś/ wolałabyś osiągnąć lepszy efekt wizualny możesz też użyć dopasowanego kawałka drewna (drewno powinno być z tego samego gatunku, co element łatany). Użyj dłuta, jednak pamiętaj, by "łatka" ciasno wchodziła do otworu. Po obfitym nasmarowaniu klejem (również wewnątrz dziury!) zabijamy drewienko młotkiem.


3

Najlepszym sposobem jest użycie kołka drewnianego. W tym przypadku należy rozwiercić otwór do średnicy przekroju kołka i wbić go uprzednio smarując klejem. Po wyschnięciu przycinamy i szlifujemy miejsce naszej ingerencji.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 12.12.2012

Komentarze

ciekawy temat

Ostatnio zmieniony: 2012-12-19 09:13:16