Jak napisać piosenkę?

Każdy kto choć trochę interesuje się muzyką marzy o tym aby mieć własną piosenkę.Pisząc tekst piosenki staraj się nie czerpać fragmentów od innych artystów. Powinien on być wyłącznie Twojego autorstwa.

1

Na początek najlepiej uzbroić się w cierpliwość, żeby napisać dobry i wartościowy tekst trzeba poświęcić trochę czasu, może nie na samo napisanie lecz na poprawki. Często zdarzy się, że uznamy iż tekst idzie do kosza, jednak nie każdy jego wers będzie zły więc warto zachować "nieudane" zapiski.


2

Przed rozpoczęciem pisania powinieneś obrać jakiś temat na którym owe dzieło będzie bazowało np. miłość, hobby... Jest to najważniejszy krok i od niego zależy czy piosenka będzie w stanie wbić się na światowe listy przebojów :) Każdy temat może być dobry, sam tekst to nie całkowity sukces piosenki. Jest jeszcze muzyka, wokal, ekspresja. Jednakże piosenki pisane o wszystkim i o niczym nie dadzą pożądanego efektu.


3

Pisząc powinieneś czuć się skupiony jednak czasem wena przychodzi w najmniej odpowiednim momencie stąd najlepiej zapisywać sobie to co przyszło w danej chwili do głowy. Co później będzie można użyć do naszego dzieła.Pamiętaj, że natchnieniem do pisania może być każdy przedmiot, osoba, zjawisko które w danej chwili zauważysz. Tworząc ustal sobie linie melodyczną jaka była by pożądana przez Ciebie do danego utworu, aby łatwiej ułożyć swoje arcydzieło.


4

Pamiętaj, że najlepiej pisać tekst rymowany ( w kulturze hip-hopu inny mija się z celem ). Dzięki temu łatwiej frazować dany tekst i śpiewać od rymu do rymu ( Przy ewentualnym akompaniamencie np. gitarowym lepiej dobrać zmianę akordów ). Jeśli nie możecie znaleźć rymu, lub rym który macie nie pasuje w żaden sposób do waszego przemyślenia pomocą służy wiele słowników rymów które oferuje internet. Wystarczy wpisać magiczne hasło "słownik rymów". Owocnych tekstów! Powodzenia.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 16.01.2012

Komentarze

Np. miłość? Seriously?

Ostatnio zmieniony: 2012-05-13 18:03:05