Jak ciekawie spędzić czas w domu?

Czasem zdarza się, że masz trochę wolnego czasu, a nie wiesz jak go spędzić przyjemnie i z pożytkiem dla siebie. Jest kilka sposobów, dzięki którym sam będziesz dobrze się bawił, a może też zarazisz nimi swoich znajomych.

  • Chęć działania
  • Nieco czasu
1

Puzzle są gratką dla cierpliwych. Dają dużą dawkę zadowolenia, kiedy już można podziwiać efekt kilkugodzinnych lub kilkudniowych zmagań z niesfornymi częściami, które wydają się być pomieszane z innym kompletem puzzli…


2

Ciekawym zajęciem jest też składanie drewnianych modeli zwierząt czy budynków. Kupienie niepozornej cienkiej deseczki z naciętymi częściami może być dobrym wstępem do zmagań naszej logiki ze złośliwością rzeczy martwych i twardych. Nic nie zmieni faktu, że bez odgadnięcia roli podłużnej czy księżycowatej części twój żaglowiec na pewno nie stanie.


3

Jedną z rzeczy, które wciągają bez reszty są też gry. Pomijając rozgrywki komputerowe czy sieciowe, warto czasem sięgnąć do gier bardziej tradycyjnych, jak karty, szachy, gry planszowe, czy RPG. Bawią się tak nie tylko dzieci…


4

Możesz spróbować rozwijać swoje zdolności artystyczne. Malowanie, rysowanie, tworzenie grafiki komputerowej, pisanie, taniec – to jedne z najlepszych metod na relaks. Nie przejmuj się, jeśli nie masz talentu, to co robisz, niech będzie zabawą głównie dla ciebie!


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Wybór hobby, to nie tylko sposób na zabicie czasu, ale także dbanie o rozwój umysłu czy zdolności manualnych

  • Czasem spójrz na zegar…


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 18.08.2009

Komentarze

Ja po prostu czytam książki:)