Podróż do Londynu możliwa w każdej chwili!

Stolica Wielkiej Brytanii, Londyn, stanowi od ponad dekady cel licznych podróży Polaków. Początkowo większość z nich udawała się tam w poszukiwaniu pracy lub był to ich przystanek przed udaniem się w inny rejon UK. Obecnie równie często jak do pracy latają tam samoloty wiozące Polaków udających się w celu odwiedzenia rodzin i znajomych, a także lecących po prostu turystycznie. We wszystkich przypadkach można dostać się do tego miasta za rozsądną kwotę, na którą każdego stać!

1

Wylot z Warszawy lub innego lotniska

Wylot z Warszawy lub innego lotniska

Tania i szybka podróż do Londynu możliwa jest dzięki tanim liniom lotniczym, jak np. WizzAir czy Ryanair. Operują one w wielu miastach Polski, dzięki czemu możliwy jest wylot z Warszawy, Gdańska, Poznania czy Katowic i przylot do Londynu dwie godziny później! W porównaniu z co najmniej dwudziestogodzinną wyprawą autokarem lub samochodem jest to naprawdę niewielki czas. Tanie linie lotnicze różnią się tym od drogich przewoźników, że nie posiadają wyznaczonych miejsca ani podziału na klasy, jednak podczas tak krótkiego lotu nie powinno to nikomu przeszkadzać. Oczywiście rejs z Polski trwa tyle samo niezależnie od lotniska, z jakiego się wylatuje. Jest on bezpośredni i po drodze nie ma żadnych przesiadek ani przystanków.


2

Ile kosztują bilety?

Na wszystkich polskich lotniskach ceny biletów do Londynu są podobne. Za przelot w obie strony zapłacisz ok. 100 PLN, obojętnie od tego, czy masz wylot z Warszawy czy innego portu lotniczego w Polsce. Jeśli szykujesz się na podróż z Warszawy do Londynu, tanie bilety lotnicze znajdziesz w serwisie FRU.


3

Możesz przy zakupie sprawdzić od razu, na jakie lotnisko odbywa się przylot do Londynu. Stolica Anglii dysponuje trzema, położonymi w różnych odległościach od śródmieścia, więc jeśli masz zarezerwowany hotel lub udajesz się w konkretne miejsce, dobrze wybrać lotnisko położone najbliżej. Na którymkolwiek nie będziesz lądować, ze wszystkich można dostać się do ścisłego centrum miasta dzięki kolejce podmiejskiej, autobusom lub taksówkom. Możesz także wypożyczyć na miejscu samochód, jednak musisz pamiętać o lewostronnym modelu jazdy na miejscu!


4

Co zobaczyć w Londynie?

Obojętnie, czy jesteś w Londynie turystycznie czy tam pracujesz, warto odwiedzić kilka symboli tego historycznego miasta. Wieża Tower, koło widokowe London Eye, Hyde Park czy Big Ben to atrakcje, które przyciągają do Londynu corocznie miliony turystów z całego świata. Nie wypada więc, będąc na miejscu, nie odwiedzić ich osobiście. Dokładne informacje na temat dostania się do nich oraz kosztach wejściówek i biletów znajdziesz na licznych stronach internetowych oraz oficjalnych witrynach tych miejsc.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 15.12.2016

Komentarze