Loty na paralotni i motolotni – pomysł na idealny prezent

Loty paralotnią i motolotnią to świetna przygoda, która umożliwia nam spełnienie marzeń o lataniu. Voucher na lot jednym z tych statków powietrznych może stanowić idealny pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Sprawdź, dlaczego warto!

1

Lot motolotnią a lot paralotnią – różnice

Lot motolotnią a lot paralotnią – różnice

Zanim zdecydujesz się na lot paralotnią lub motolotnią, warto zapoznać się z podstawowymi różnicami pomiędzy tymi dwoma statkami powietrznymi. Czym charakteryzuje się paralotnia, a czym motolotnia?
Paralotnia przypomina swoim wyglądem spadochron i ma miękką konstrukcję, natomiast motolotnia posiada skrzydło o sztywnej konstrukcji w kształcie trójkąta.
W przypadku paralotni mamy możliwość startu nożnego (jeśli start lotu odbywa się ze wzniesienia) lub startu z napędem przy wykorzystaniu wyciągarki (jeśli start paralotni odbywa się na równinach). Z kolei motolotnia startuje przy użyciu silnika napędowego.
Loty paralotnią zazwyczaj odbywają się z prędkością 30-50 km/h, ale można ją rozpędzić do 70 km/h. Motolotnia lata natomiast znacznie szybciej niż paralotnia – za jej pomocą możemy osiągnąć prędkość nawet 130 km/h.


2

A może lot motoparalotnią?

Będąc w temacie lotów motolotnią i paralotnią, warto wspomnieć o motoparalotni, która łączy w sobie cechy obu wymienionych wcześniej statków powietrznych. Motoparalotnia przypomina klasyczną paralotnię, ale jest dodatkowo wyposażona w silnik napędzający. 


3

Loty na paralotni i motolotni – dlaczego warto?

Na rynku powstaje coraz więcej firm, które organizują loty widokowe na motolotni i paralotni pod okiem doświadczonych instruktorów. Ciekawym rozwiązaniem jest lot z opcją wideofilmowania. Film z lotu to znakomita pamiątka, dzięki której będziemy mogli w każdej chwili przypomnieć sobie chwile spędzone w powietrzu. Dlaczego warto zdecydować się na lot motolotnią lub paralotnią? Oto kilka powodów:
Niezapomniane emocje – lot paralotnią lub motolotnią to przeżycie, które z pewnością zapamiętasz na bardzo długo.
Piękne widoki – paralotnia i motolotnia to statki powietrzne, dzięki którym możemy podziwiać świat z zupełnie innej perspektywy niż zazwyczaj.
Bezpieczeństwo – lot w towarzystwie wykwalifikowanego instruktora sprawia, że możemy czuć się maksymalnie bezpiecznie.
Niebanalny prezent – jeśli szukasz wyjątkowego podarunku dla kogoś bliskiego, zdecyduj się na voucher na lot paralotnią lub motolotnią. Loty na paralotni i motolotni na prezent to upominek, który z pewnością zostanie na długo zapamiętany przez obdarowaną osobę.


4

Lot motolotnią / lot paralotnią – jak się przygotować?

Jeśli czeka Cię pierwszy lot motolotnią lub paralotnią, być może zastanawiasz się, jak się do niego przygotować. Lot z instruktorem nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania – wystarczy, że będziesz słuchać poleceń lecącego z Tobą pilota. Warto jednak pamiętać o wyborze odpowiedniego ubrania. Wybrany strój powinien być wygodny i niekrępujący ruchów, ale nie tylko. Bardzo ważne jest również to, aby zapewnić sobie komfort termiczny podczas wznoszenia się na duże wysokości. Najlepiej zdecydować się na długie spodnie i bluzkę z długim rękawem. Przyda się też bielizna termoaktywna, rękawiczki i ciepłe buty. Warto również założyć kurtkę przeciwwiatrową. Jeśli chodzi o czas trwania lotu, jest on zależny od warunków pogodowych i zwykle trwa od kilku do 30 minut. 


5

Loty paralotnią i motolotnią – dla kogo?

Lot paralotnią lub motolotnią to świetna propozycja dla każdego, kto chce spełnić marzenie o lataniu. Voucher na lot widokowy w tandemie z instruktorem spodoba się przede wszystkim osobom, które:
chcą przeżyć niezapomniane emocje i zobaczyć świat z lotu ptaka;
są miłośnikami adrenaliny;
chcą podarować bliskiej osobie wyjątkowy prezent.Materiał zewnętrzny


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 28.10.2022

Komentarze