Jaki rozmiar plecaka damskiego będzie dla Ciebie odpowiedni?

Dobry plecak - to element równie ważny jak dokładnie dobrane i dopasowane buty. Zarówno model miejski, jak i ten turystyczny - przeznaczony na długie i wymagające trasy - powinien być odpowiedni dla budowy ciała użytkownika, aby nie obciążać zbytnio kręgosłupa. Pierwszym dylematem, z którym trzeba zmierzyć się w sklepie podczas zakupu plecaka, jest jego rozmiar. Jak dobrać egzemplarz o odpowiedniej pojemności, aby przemieszczanie się z nim było komfortowe?

1

Czy przeznaczenie plecaka to najważniejsze kryterium wyboru?

Czy przeznaczenie plecaka to najważniejsze kryterium wyboru?

Producenci oferują na rynku niezwykle szeroki asortyment plecaków. Istnieją modele dopasowane do aktywności wszelkiego rodzaju. Zarówno małe jak i duże, sportowe oraz eleganckie. Każdy jest w stanie dopasować idealny plecak do swojego indywidualnego trybu życia. Bez względu na wybrany egzemplarz, plecak powinien spełniać kilka podstawowych wymogów: wymiary i pojemność dopasowane do potrzeb, wykonanie z materiałów wysokiej jakości, odpowiednia dla danego użytkownika ilość kieszeni. Dodatkowo plecaki turystyczne powinny być wyposażone w pas biodrowy, który odciąży kręgosłup podczas długiej wędrówki. Modele miejskie z kolei powinny być jak najlżejsze i wizualnie dopasowane do stylu garderoby. Szeroki asortyment plecaków o niezwykle szerokich zastosowaniach oferuje firma Jack Wolfskin:
https://www.e-horyzont.pl/sprzet/plecaki-i-torby.html


2

Odpowiednie dopasowanie do pleców - kluczem do sukcesu

Niezależnie w jakim celu plecak będzie wykorzystywany - powinien być on odpowiednio dopasowany. Niezwykle ważny jest wybór modelu dopasowanego dobrze do wzrostu użytkownika. Waga plecaka powinna być rozłożona pomiędzy miednicą, dolną częścią pleców i ramionami. W modelach zaopatrzonych w pas biodrowych powinien on przejąć na siebie część ciężaru. Pamiętaj, aby pojemność plecaka była odpowiednio dobrana do liczby przenoszonych przedmiotów. Ich odpowiednie rozłożenie w różnych kieszeniach sprawi, że waga będzie mniej odczuwalna. Szelki należy dopasować tak, aby ciężar był rozłożony równomiernie pomiędzy górną, a dolną częścią pleców.


3

Plecak trekkingowy - najważniejsze cechy

Szczególnej troski wymaga dopasowanie plecaka przeznaczonego na wycieczki górskie. Marsz zwykle odbywa się po wymagającym terenie, trasa jest długa, więc ważne aby ciężar rozkładał się równomiernie i nie był zbytnim obciążeniem dla turysty. Model należy dopasować do indywidualnych potrzeb. Plecaki damskie różnią się budową od modeli męskich. Pasy naramienne są zwykle umieszczone bliżej siebie. Dzięki temu łatwiej dopasować je do węższych pleców i barków. Szelki, aby lepiej leżały w okolicach piersi są z reguły większe. Pas biodrowy także często jest wyprofilowany tak, aby dopasować się do kobiecych bioder.Niezwykle istotna jest liczba kieszeni, które zawiera plecak turystyczny. Na każdą, nawet kilkugodzinną wycieczkę trzeba zabrać prowiant i napoje na drogę oraz zapasową odzież. Wygodna kurtka na wycieczki górskie to totalny must have, który także musi zmieścić się w plecaku. Dlatego niezwykle ważne jest odpowiednie rozmieszczenie tych wszystkich rzeczy. Warto też zwrócić uwagę na obecność dodatkowych pasków wszelkiego rodzaju. Im ich więcej - tym większy komfort podczas marszu. Niezwykle praktycznym udogodnieniem jest także zastosowanie stelaża w budowie plecaka.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 25.05.2021

Komentarze