Jak zrzucić zbędne kilogramy po świętach?

Problem jest dość powszechny, szczególnie u kobiet. W święta jak wiadomo wszystko smakuje bardziej, a efekty tego możemy podziwiać przed lustrem czasami przez długie tygodnie. Nie bądź jedną z tych osób, weź swoje ciało w swoje ręce!

  • chęć schudnięcia, dieta, bieganie
1

Pierwszym krokiem jest chęć poprawy naszej kondycji i wyglądu. W tym celu musimy się zaprzeć sami w sobie oraz odnaleźć motywację (najlepiej przed lustrem).


2

Musimy wiedzieć co zrobić by jak najszybciej spalić zbędny tłuszcz. Zwykłe robienie brzuszków w domu nie pomoże. Jest to ćwiczenie które głównie buduje mięśnie a nie spala zbędną tkankę. Najlepszym sposobem jest wiec spalenie kilokalorii w jak najszybszym czasie. Jest to bieganie. Czy wolimy biegać na bieżni na siłowni, czy po parku musimy już ustalić sami. Ważne żeby bieg był trochę szybszy niż nasze naturalne tempo. Jeżeli jesteśmy naprawdę zmotywowani i nie boimy się wysiłku możemy spróbować interwałów - bieg sprinterski przeplatany co parę minut w truchcie. Około 40 minut dziennie intensywnego wysiłku powinno przywrócić nam nasz wygląd sprzed świąt. Najlepiej biegać co drugi dzień, aby dać organizmowi czas na odpoczynek.


3

Aby nie było zbyt łatwo należy również pamiętać o tym co spożywamy. W celu zrzucenia zaledwie paru kilogramów powinno wystarczyć nam zrezygnowanie z jedzenia po godzinie 18:00, oraz "nie przejadanie się". Około 4 - 5 posiłków dziennie, z ograniczoną ilością niezdrowych tłuszczy Omega - 6. Po zastosowaniu się do tej krótkiej porady pora tylko czekać na efekty! :)


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • Pamiętaj by Twój bieg nie przerodził się w szybki marsz!


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 31.03.2013

Komentarze

Niezbędny i zarazem najtrudniejszy jest ten pierwszy krok motywacja i zaparcie ;)

Ostatnio zmieniony: 2013-04-05 13:09:42

Niby łatwe i proste w wykonaniu ale jakie trudne do zrealizowania:(

Ostatnio zmieniony: 2013-04-05 08:12:23