Jak zrobić przewrót przez bark?

Przewrót przez bark w tył jest ćwiczeniem, które wykonuje się na gimnastyce, w tańcu, ćwicząc sztuki walki. Jest to dosyć prosty element, każdy powinien być w stanie go wykonać.

1

Zaczynamy od wykonania leżenia przerzutnego czyli tzw świecy. W leżeniu na plecach unosimy proste nogi i biodra w górę tak, by tworzyły jedną linię i kąt prosty z podłogą. Można podeprzeć rękoma dolną część pleców.


2

Następnie przenosimy proste nogi za głowę, rękoma podpieramy się na podłodze przy głowie, głowę przekręcamy w bok .


3

Teraz pozostaje już tylko przekręcić głowę z boku w przód i ciało samo opadnie na podłoże. By ruch ten był miękki i płynny, można wesprzeć się rękoma.


4

Jeżeli już opanowaliśmy wszystkie powyższe elementy powoli, krok po kroku, możemy spróbować zrobić to jednym płynnym ruchem. By ułatwić sobie zadanie, możemy wykonać zamach ciałem poprzez skłon do prostych nóg w siadzie prostym. To nada naszemu ciału pęd potrzebny do wykonania przewrotu.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Ważne jest, by do ćwiczenia tego elementu, jak i praktycznie każdego elementu gimnastycznego, przystąpić po wykonaniu krótkiej rozgrzewki. Najważniejsze jest rozgrzanie pleców i ramion, by uniknąć kontuzji.Tak czy inaczej, na barku najprawdopodobniej pojawi się siniak, ale nie przejmujcie się, to dobry znak na początek;)


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 22.02.2013

Komentarze