Jak znależć dobrego trenera fitness?

Osiągnięcie zamierzonego celu w kwestii fitness'u w szczególności w odniesieniu do uzyskania odpowiednich rezultatów może wcale nie być takie proste, jak wielu ludziom może się wydawać. Kto chciałby skończyć wyglądając gorzej niż przed rozpoczęciem treningu? Problem w tym, że w dzisiejszych czasach każdy może uzyskać tytuł trenera personalnego bez specjalnego wysiłku, uczestnicząc w weekendowych szkoleniach lub kończąc kurs online. Dla takiego "trenera" to my jesteśmy królikami, na których zdobywa doświadczenie, a tu przecież chodzi o nas, o nasze ciała, o nasze zdrowie. W rzeczywistości istnieją setki certyfikatów szkoleniowych i tylko kilka z nich spełnia najwyższe standardy. Niestety większość ludzi, którzy szukają trenerów indywidualnych, nie mają pojęcia na co zwracać uwagę, ani jakie kwalifikacje są wiarygodne. Jak znaleźć właściwego instruktora fitness, który wyjdzie naprzeciw naszym potrzebom? Przyjrzyjmy się poniższym wskazówkom:

1

Musimy rozróżnić dwie grupy: są instruktorzy, którzy na podstawie doświadczenia zawodowego i swojej wiedzy potrafią znaleźć najlepiej pasujący do nas trening, motywować, podnosić poprzeczkę, wspierać. Są też tacy, dla których zawód ten jest tylko sposobem na zarabianie pieniędzy w niepełnym wymiarze godzin.


2

Kwalifikacje

Poziom kształcenia lub szkolenia jest ważnym aspektem, któremu trzeba bacznie się przyjrzeć wybierając indywidualnego trenera fitness. Wyższe wykształcenie w kierunku wychowania fizycznego jest dość ważne, ale nie musi być wyznacznikiem w doborze instruktora. Na rynku mamy wielu fantastycznych specjalistów, którzy nie ukończyli studiów, ale posiadają wszechstronną wiedzę o treningu.


3

Doświadczenie

W zależności od tego, jakie rezultaty chcemy osiągnąć musimy szukać takiego trenera, który specjalizuje się w odpowiedniej dla nas dziedzinie. Jedni są bardziej skoncentrowani na wzroście siły i kondycji, inni na odzyskiwaniu lub utracie wagi.


4

Ubezpieczenie

Nie bójmy się pytać o ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Bez względu na to, jakim ktoś może być wspaniałym trenerem, niebezpieczeństwo wypadku istnieje zewsze. Brak ubezpieczenia OC może również oznaczać, że instruktor nie ma licencji.


5

Wyniki

Poproś o referencje. Byli i obecni klienci z pewnością najlepiej ocenią skuteczność treningu. Często instruktor jest w posiadaniu zdjęć swoich klientów przed i po cyklu ćwiczeń.


6

Empatia

Potencjalny trener osobisty powinien też być dobrym psychologiem. Powinien przeprowadzić z klientem wywiad dotyczący jego celów treningowych, historii treningu, przebytych chorób, obecnego stanu zdrowia i stylu życia. Jeśli skupia się tylko na swoich zawodowych osiągnięciach, próbując za wszelką cenę zdobyć klienta - lepiej szukajmy kogoś innego.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 05.08.2014

Komentarze