Jak zaoszczędzić miejsca w walizce podróżnej?

Spakowanie walizki podróżnej wydaje się rzeczą banalną, a jednak nie jest to takie proste. Dobrze spakowana walizka zawiera wszystko to, co będziesz potrzebować na urlopie. Przeczytaj wskazówki, które pomogą uporządkować zawartość walizki podróżnej.

1

Zrób listę potrzebnych rzeczy

Zrób listę potrzebnych rzeczy Lista rzeczy do zabrania, to podstawa przy pakowaniu walizki podróżnej.

Spisz sobie wszystko, co będziesz wykorzystywać na urlopie. Zrób listę rzeczy, które będą niezbędne, z których nie możesz zrezygnować. Zbierz całość według listy i rozłóż na łóżku. Teraz popatrz na rzeczy, które zebrałeś wszystkie razem, zastanów się, czy naprawdę będziesz tego wszystkiego potrzebował? Może można z czegoś zrezygnować? Lista wymusza konsekwencję w działaniu i poza nią nie powinno się nic innego znajdować. Rozważ, co możesz kupić na miejscu, żeby nie wieźć tego w walizce podróżnej.


2

Kieruj się rozsądkiem przy wyborze rzeczy

Kieruj się rozsądkiem przy wyborze rzeczy Zamiast litrowego szamponu, przelej do mniejszej buteleczki.

Zastanów się, na jak długo wyjeżdżasz i czy musisz na przykład wziąć szampon litrowy, zamiast dużo mniejszego. Ile razy wykorzystasz mniejszą pojemność szamponu, a więc po co taszczyć taki ciężar. Kosmetyki powinny być małe gabarytowo. Najlepsze są dostępne zestawy kosmetyczne, które wykorzystamy podczas trwania wyjazdu. Zużyte buteleczki, opakowania możesz powtórnie wykorzystać, przelewając do nich zawartość swoich kosmetyków. Zestawy takie bardzo popularne są na lotniskach i w hotelach. Dzięki odpowiedniemu zestawowi możesz zaoszczędzić miejsca w walizce i masz wszystkie, niezbędne kosmetyki do pielęgnacji.


3

Wybierz rodzaje butów

Wybierz rodzaje butów Buty sportowe obowiązkowo muszą znaleźć miejsce w walizce podróżnej.

Buty to problem podstawowy przy pakowaniu walizki podróżnej. Musisz ocenić w czym będziesz najczęściej chodzić. Wcale nie trzeba zabierać 10 par butów tylko, dlatego, że pasują do koloru ubiorów. Skup się na najważniejszych elementach Twojej odzieży i dobierz uniwersalne kolory butów, które z łatwością dopasujesz do kilku zestawów ubrań. Do kąpieli i na basen zabierz klapki, ze względów czysto higienicznych. Jeśli jeździsz rowerem lub biegasz, to weź ze sobą adidasy, są najwygodniejsze podczas uprawiania aktywnego sportu.


4

Ubrania złóż w kostkę

Ubrania złóż w kostkę Rzeczy złożone w kostkę dają więcej miejsca w walizce podróżnej.

Ale to nie wszystko. W sklepach możesz dostać worki do pakowania odzieży, które mają wbudowany, specjalny wentyl, przez który wysysa się powietrze odkurzaczem. Są to worki próżniowe. W taki sposób ubrania robią się mniejsze, a Ty możesz dodatkowo zaoszczędzić miejsca w walizce podróżnej.


5

Zabieraj ubranie lekkie

Zabieraj ubranie lekkie Przewiewne koszule są łatwiejsze do spakowania.

Spakuj przewiewne bluzki i spodnie, spódnice. Zabierz ze sobą rzeczy, które nie będą się mięły i nie trzeba będzie ich prasować. W taki sposób zaoszczędzisz miejsca w walizce i czas, który możesz przeznaczyć na coś ciekawszego niż prasowanie wymiętych rzeczy.


6

Plecak, torba podróżna czy walizka?

Plecak, torba podróżna czy walizka? W zależności, co chesz spakować, wybierz odpowiedniej wielkości bagaż.

Ten aspekt też odgrywa ważną rolę w pakowaniu rzeczy. Do plecaka możesz upchać prawie wszystko, podobnie jest też z torbą podróżną z materiału. Walizka podróżna ma już swoją wagę i ograniczenie w pojemności. Poza tym, gdy wybierasz się w podróż samolotem, to pamiętaj, że za przekroczenie wagi bagażu, czeka Cię dodatkowa opłata. Przed wyjazdem na lotnisko zważ swoją walizkę i trzymaj się wymaganych wymiarów, które są zgodne z wytycznymi lotniska, a unikniesz kolejnych kosztów.


7

Pakuj ubrania w rulon

Czy wiesz, że dzięki takiej metodzie zaoszczędzisz 50% powierzchni walizki? Zwiń wszystkie bluzki w rulon. To naprawdę sprawdza się. Co więcej, okazuje się, że tak spakowane ubrania mniej pozostają narażone na pogniecenie się.


8

Poznaj tajemne kieszenie walizki

Poznaj tajemne kieszenie walizki Wszystkie kieszenie w walizce podróżnej poznaj a spakowanie walizki będzie proste.

Sprawdź, jak zbudowana jest Twoja walizka, a następnie spróbuj zrobić plan zapakowania najbardziej potrzebnych rzeczy. Zobacz, czy są dodatkowe kieszonki, tam możesz dać skarpetki lub inne, drobne akcesoria. Nawet buty możesz wykorzystać do zapełnienia miejsca w walizce. Do butów włóż skarpetki, kosmetyki, ale zabezpiecz taśmą klejącą butelki przed ich wylaniem się na rzeczy.


9

Nie zabieraj ręczników i innych akcesoriów

Nie zabieraj ręczników i innych akcesoriów Nie bierz, jeżeli w ofercie masz zagwarantowane.

Jeżeli jedziesz do hotelu, ośrodka, to na miejscu tam zapewniają już takie akcesoria. Zapoznaj się z ofertą i dowiedz się, czy podstawowe rzeczy takie jak: pościel, ręczniki, akcesoria kuchenne są na wyposażeniu. Wtedy nie musisz się tym już martwić i zabierać swoich z domu, a tym samym nie zapełniasz walizki podróżnej niepotrzebnymi rzeczami.


10

Nadaj bagaż kurierem

Nadaj bagaż kurierem Rozważ, ile musisz wziąć walizek podróżnych ze sobą.

Jeżeli wybierasz się w daleką podróż samolotem do rodziny, a wiesz, że masz dużo bagaży, a każdy kolejny z nich jest płatny, to nadaj je przesyłką kurierską do odbioru przez rodzinę lub przekaż kierowcy autobusu zapakowane walizki. Owszem też musisz zapłacić za bagaż, ale na pewno taniej niż wynosi opłata na lotnisku.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.11.2013

Komentarze