Jak zacząć ćwiczyć na siłowni aby uzyskać efekty (część 3)?

Skupimy się w tej poradzie na treningu a także nad naszą regeneracją. Wspomnę paroma słowami nad suplementacją. Więc zaczynamy!!

  • Hantle gryf prosty łamany ławka z możliwością regulacji bądź karnet na siłownię.
1

Na początku naszej przygody z zmianą naszego wyglądu musimy postarać się o sprzęt do naszej siłowni. Możemy zakupić i urządzić sobie małą siłownie bądź wykupić karnet co w trochę perspektywie czasu będzie kosztowne ale są także tego plusy gdyż na siłowni zazwyczaj pracuje wykwalifikowana kadra która odpowie lub udzieli nam pomocy na dany temat. Gdy zaczynamy swoją przygodę z siłownią możemy zacząć od treningu ACT gdy chcemy poprawić ogólnie poprawić naszą sylwetkę. Więcej o tym treningu możecie zobaczyć w internecie.


2

Jeśli jednak decydujemy się aby np mieć bardziej rozwinięte dane partie ciała możemy zastosować trening o nazwie spilt. Polega on na łączeniu podczas treningu dużej partii mięśniowej z małą partią czyli np podczas treningu ćwiczymy klatkę i biceps. Dzięki temu rozwiązaniu możemy bardziej skupić się na danej partii niż na ogólnej sylwetce. Pamiętajmy iż trening na siłowni powinien tylko nastąpić po dobrej rozgrzewce co uchroni nas od przyszłych kontuzji.


3

Bardzo ważnym czynnikiem jest regeneracja tkanek. Wielu nie wie ze ten czynnik ma także wpływ na nasz rozwój. W zależności jak intensywny mamy trening musimy zastosować odpowiedni czas aby nasze mięśnie mogły ulec regeneracji tak więc ćwiczenie codziennie niewiele nam da gdyż nie damy mięśniom odpocząć. Max może to być dwa dni z rzędu. Najlepszym czynnikiem na regeneracje jest nasz sen czyli spanie po 8 godz na dobę to min. Należy nie wykonywać rzeczy związanych z nadmiernym wysiłkiem.


4

Bardzo wiele osób pyta mnie to ma wziąć na początek. Gdy zaczynacie swoją siłownie moją odpowiedzią będzie iż należy się narzazie wstrzymać. Dlaczego? Po prostu przez same ćwiczenia wasze mięśnie zaczną rosnąć dopiero po ok 6 miesięcy wasz rozwój zostanie zwolniony to proces naturalny gdyż nasz organizm przyzwyczaja się do wysiłku. Po dłuższych treningach możecie zastanowić się nad kreatyną. Jeśli nie macie zbytnio czasu na posiłki wciągu dnia dobrym rozwiązaniem będzie zakup gai nera. Zakupmy raczej takiego który posiada w swoim składzie min 20% białka i pamiętajmy iż jest tylko dodatkiem gdy nie mamy zbytnio czasu aby przygotować posiłek. Jest tylko dodatkiem więc nie spożywajmy go 5 razy dziennie


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.12.2011

Komentarze