Jak zacząć ćwiczyć jogę?

Ćwiczenia jogi to wspaniały sposób zarówno na poprawę własnej kondycji fizycznej jak i na relaks. Joga doskonale wpływa na stworzenie harmonii ciała i umysłu, pozwala odstresować się po ciężkim dniu w pracy, czy szkole. Praktyka jogi wpływa na sposób myślenia i życia, na zdrowe odżywianie. Być może wiele z kobiet myślało o tym, by jogę praktykować, jednak nie wiedziały od czego zacząć.

1

Proponuję na zapisanie się na zajęcia. Przynajmniej na samym początku. Mimo, iż asany jogi nie należą do najtrudniejszych ćwiczeń, łatwo można zrobić sobie krzywdę. Dobry instruktor pokaże jak bezpiecznie i prawidłowo wykonać ćwiczenia.


2

Jeśli z różnych względów nie możesz udać się na zajęcia, kup DVD z ćwiczeniami. Nie zastąpi ono zajęć z trenerem, ale pozwoli ci bezpiecznie poruszać się w asanach. Do wyboru masz wiele nagrań: joga medytacyjna, hormonalna, hatha joga. Zdecyduj co sprawi ci największą satysfakcję


3

Najtrudniej ćwiczy się jogę z książką instruktażową. Nie polecam osobom zaczynającym swoją przygodę z tego typu ćwiczeniami. Jednak, gdy już opanujesz podstawy, książka może pomóc ci zgłębić wiedzę na temat praktyki i filozofii jogi.


4

Jeśli już ćwiczenie asan nie będzie sprawiało ci większego problemu, możesz ćwiczyć bez pomocy dydaktycznych. Improwizacja w jodze jest wskazana. Ćwicz to co sprawia ci największą satysfakcję, spróbuj się przy tym zrelaksować i wyciszyć.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Pamiętaj o wygodnym stroju. Nie może krępować ciała. Najlepiej gdyby był jak najbardziej przylegający do ciała. Nie zapomnij też o wygodnej macie do ćwiczeń (lepsza jest gumowa niż piankowa). Możesz zaopatrzyć się też w CD z muzyką relaksacyjną oraz w kadzidełka. Pomoże ci to stworzyć odpowiedni nastrój. Powodzenia.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 08.02.2012

Komentarze

Motywująco

Ostatnio zmieniony: 2013-02-24 20:51:48

dobre wskazówki

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 13:47:35