Jak wyciągnąć dzieci sprzed komputera - opis gry "w państwa"?

Nasze dzieci zbyt dużo czasu spędzają przed komputerem. Czasami nie można ich przywołać do obiadu. Każdą wolną chwilę poświęcają na gry komputerowe. Teraz gdy pogoda temu sprzyja i zbliżają się wakacje spróbujmy zainteresować je zabawami na świeżym powietrzu. Ważne byśmy sami też uczestniczyli w zabawie.

  • Dobre chęci, patyk do rysowania granic państw i zakrętka od słoika. Zaproście do gry kogo chcecie.
  • Miłej zabawy!
1

Po pierwsze przypomnijmy sobie, jak spędzaliśmy wolny czas MY. Nie mieliśmy przecież komórek, ani internetu, a świetnie się bawiliśmy. Czasami wystarczyło trochę wyobraźni, a zabawa była przednia. Mi przypomniała się świetna świetna gra w państwa:rysowało się okrąg na piasku i dzieliło go na liczbę uczestników w grze. Następnie każdy wybiera sobie nazwę swojego państwa.


2

Gra polega na tym, że rzuca się np. zakrętką od słoika na wybrane przez siebie państwo. Jeżeli trafiłeś, to odbierasz dwa tip-topy z terytorium tego gracza. Jeżeli nie trafiłeś to wszyscy uczestnicy zabierają ci po kawałku pola. Następny rzut wykonuje osoba na której polu leży zakrętka (jeśli nasz krążek wypadł poza pole rozpoczynającym grę jest gracz do którego w zamierzeniu miał trafić). Przegrywa ten kto straci swoje państwo.


3

.Warto zachęcić dzieci do zabaw na świeżym powietrzu, jest przy tym mnóstwo radości i śmiechu.


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • a może macie inne pomysły na zabawy z dzieciństwa?


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 14.06.2012

Komentarze

u nas była wersja z piłką zamiast zakrętki - piłka nie mogła się odbić więcej niż raz od swojego pola (można było żonglować), ani wypaść poza pole gry od tyłu.
Super!

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 13:09:41