Jak wybrać się na ryby?

Wędkowanie to wspaniałe hobby dla każdego, lecz nie każdy kto zaczyna swoją przygodę z wędką, wie jak się do tego zabrać. Postaram się w kilku punktach opisać co jest niezbędne wędkarzowi.

1

Pierwszą i podstawową rzeczą, którą musimy mieć to wędka. Wybór wędki uzależniony jest od tego gdzie będziemy łowić i na jaką rybę się wybieramy np. wybierając się na rzekę po niewielkie leszczyki, płotki itp. wybrał bym "bata" o długości ok 6m, wybierając się nad jezioro po szczupaka na "żywca" niezbędna nam będzie wędka ok 2,5m z kołowrotkiem.


2

Złowione ryby mamy obowiązek należycie przechowywać, a więc będziemy potrzebowali siatkę na ryby. Najlepiej aby była jak największa, aby ryby miały trochę swobody zanim weźmiemy je do domu.


3

Warto mieć przy sobie podręczną torbę z zapasowymi akcesoriami takimi jak: spławiki, haczyki, ołów, żyłkę itp. Przydatnym przyrządem, który powinien mieć każdy wędkarz są szczypce chirurgiczne. Są niezastąpione w przypadku gdy ryba połknie haczyk. Przyrząd ten pomaga odhaczyć taką rybę bez konieczności robienia jej większej krzywdy.


4

Nie można zapomnieć o odpowiedniej przynęcie. Łowić można praktycznie na wszystko: owady, larwy, robaki i wszystko co da się zjeść. Dostępne w sklepach są różnego rodzaju zapachy i aromaty przyciągające ryby, lecz z własnego doświadczenia wiem, że jeżeli ryba żeruje na danym łowisku to można złapać niezłą sztukę nawet na skórkę od chleba.


5

Na koniec mam jeszcze jedną poradę z serii co zabrać na ryby. Jest to ręcznik lub kawałek szmatki. Przydaje się bardzo gdyż wiadomo, że ryby pokryte są śluzem, szczególnie tzw białe ryby.


6

Czytajcie moje kolejne porady, a w nich min. jak uwiązać przypon i haczyk oraz jaki spławik na jaką wodę.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 09.01.2011

Komentarze

interesujące

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 13:22:54

ciekawe

Ostatnio zmieniony: 2013-01-22 20:03:06

Ciekawe, czekam na dalsze części. Może coś więcej o wędkach?

Ostatnio zmieniony: 2011-01-19 23:32:03