Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne dla sportowca?

Ludzie kupując okulary przeciwsłoneczne patrzą głównie na ich wygląd. Jest to duży błąd! Jeżeli uprawiasz sporty takie jak biegi, jazda na rowerze lub narciarstwo, ważne jest by wybrać okulary, które są przede wszystkim wytrzymałe, prawidłowo wykonane i zabezpieczą twoje oczy.

  • Pieniądze, czas na znalezienie i przymierzenie okularów.
1
Promieniowanie ultrafioletowe słońca. Zdjęcie NASA z sondy TRACE. Promieniowanie ultrafioletowe słońca. Zdjęcie NASA z sondy TRACE.

Okulary to nie tylko ozdoba.
Nie powinny być tanie. Najtańsze okulary, przyciemniają nasze pole widzenia, ale nie odbijają szkodliwego promieniowania. Upewnij się, że okulary rozpraszają promieniowanie ultrafioletowe UV-A i UV-B. Promieniowanie te może doprowadzić do zaćmy, a nawet do zmian nowotworowych.


2

Upewnij się, że okulary rozpraszają światło słoneczne, tak by zbyt jasne słońce nie spowodowało oślepienia i zaburzeń widzenia. Jest to szczególnie ważne gdy uprawiamy sport na śniegu lub jasnym piasku. Podłoża te, odbijają nawet 90% promieni słonecznych, które następnie trafiają do oka.


3

Dopasowanie oprawek jest ważniejsze od wyglądu. Dobierz okulary, tak by chroniły przed piaskiem i kurzem. Nie powinny być zbyt luźne, jednocześnie nie powinny nas uciskać. Należy wybrać taki materiał by w razie stłuczenia nie uszkodził oka.


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • Wystrzegaj się podróbek!


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 24.09.2012

Komentarze

bardzo dobra porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 13:03:17

cenna rada

Ostatnio zmieniony: 2013-01-28 09:35:34

Dobre okulary słoneczne są bardzo ważne dla oczu, ponieważ przez złe szkła wzrok męczy się i do tego zaczyna boleć głowa.

Ostatnio zmieniony: 2012-11-27 22:20:10

Ostatnio szukałem dobrych okularów na motocykl, ciężka sprawa:)

Ostatnio zmieniony: 2012-10-06 00:14:06