Jak w kilka minut dostać się z Piekła do Nieba ?

Wbrew powszechnie panującym opiniom trafienie z Piekła do Nieba nie jest bardzo trudną, uważaną przez niektórych wręcz niemożliwą rzeczą. Nie wymaga to wielkich wyrzeczeń, a co więcej każdy ma szansę na dokonanie tego nawet w niespełna kilka minut.

  • Rower
  • Mapa
  • Prowiant
  • Kompas
  • Lornetka
1
źródło zdjęcia: google maps zródlo zdjecia: google maps

Aby dostać się z Piekła do Nieba musimy udać się na Kaszuby.
Piekło to mała osada kaszubska zlokalizowana w województwie pomorskim w powiecie kartuskim w gminie Stężyca. Trafić do Piekła można za nadmiar grzechów, bądź co może okazać się łatwiejsze w 20 min PKS'em z Kościerzyny ;)


2
źródło zdjęcia: własne zródlo zdjecia: wlasne

Jadąc do Piekła warto po drodze zobaczyć co złe moce wyczyniły w Szymbarku, gdzie naszym oczom ukaże się dom postawiony do góry nogami (przyjmując, że dom posiada nogi) czy inaczej ujmując dom na głowie (zakładając, że dom ma głowę), mniejsza o to, kto wiary temu nie daje, załączam dowód w postaci fotografii.


3
źródło zdjęcia: własne zródlo zdjecia: wlasne

Pokonując trasę z Piekła do Nieba najbardziej proponował bym jako środek lokomocji wybrać rower bądź własne nogi. Odległość to zaledwie 400 m. Nawierzchnia asfaltowa. Po drodze jedną z większych atrakcji może być pokonanie przejazdu kolejowego, który przecina nasza drogę, ale przede wszystkim należy skupić się na walorach krajobrazowo-przyrodniczych otoczenia.


4
źródło zdjęcia: wikipedia zródlo zdjecia: wikipedia

Niebo, podobnie jak Piekło, to również malutka osada, z przewagą zabudowy siedliskowej i dominującym klimatem rozleniwienia. Świętując nasza udaną podróż do Nieba warto skorzystać z uroków edenu rozciągającego się w wokół jeziora Ostrzyckiego, a w pobliskich Ostrzycach nie pozostanie nam już nic innego jak urządzić boską ucztę w jednej z licznych karczm popijając nektar bogów, by przez chwilę chociaż poczuć się nieśmiertelnym.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Jeżeli ktoś w swojej wędrówce z Piekła do Nieba zapędzi się i zboczy, chociaż jest to raczej mało prawdopodobne, to nie trafi bynajmniej do Czyśćca, a co najwyżej zahaczy o Kolano.


Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 02.03.2011

Komentarze

z ciekawosci zajrzałam i nie zawiodłam sie :-)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-23 19:04:23

bardzo mnie rozbawił ten pomysł:) Genialnie!:D

Ostatnio zmieniony: 2011-03-17 09:59:58

Hahah, świetny, chwytliwy tytuł :D

Ostatnio zmieniony: 2011-03-11 20:55:35

Dziękuję i zapraszam do odwiedzenia Kaszub.Może w tym roku zamiast tradycyjnej pielgrzymki do Częstochowy ktoś skorzysta z mojej propozycji ;)

Ostatnio zmieniony: 2011-03-03 14:47:05

Bardzo ciekawa porada i tytuł chwytliwy. Ładne zdjęcie :)

Pozdrawiam!

Ostatnio zmieniony: 2011-03-03 10:14:14