Jak ułożyć dietę na masę?

Oto błąd, który popełnia wiele osób zaczynających ćwiczenie na siłowni: myślą, że do nabrania masy wystarczy sam trening. Otóż nie. Ważne, o ile nie ważniejsze jest to, ile i co jemy. Dlatego musisz zacząć się odżywiać trochę inaczej. Jak? Zacznij od ułożenia sobie diety. W tej poradzie wytłumaczę, jak ułożyć dietę na masę.

1

Przede wszystkim, nie uda Ci się ułożyć dietę na masę, jeśli nie będziesz wiedział, ile ważysz. Zważ się.


2

Następnym krokiem, aby ułożyć dietę na masę, jest obliczenie zapotrzebowania na białko. Najpowszechniej przyjmuje się, że należy spożywać 1,8 g białka na kilogram masy ciała. Dlatego też, pomnóż swoją wagę przez 1,8 g.


3

Powinno się również spożywać około 5 gramów węglowodanów na 1 kg masy ciała. Pomnóż również więc swoją wagę przez tą liczbę.


4

Ostatnim składnikiem są tłuszcze. Ich powinno się spożywać stosunkowo mało - 1 gram na kilogram masy ciała. Łatwo będzie Ci więc obliczyć dzienne zapotrzebowanie na tłuszcze :-)


5

Skorzystaj teraz z tabeli żywieniowej. Znajdziesz ją m.in. na tej stronie: http://www.dobradieta.pl/tabele.php. Szukaj posiłków, które będą bardzo dobrze pasowały do Twojego zapotrzebowania dziennego.


6

Możesz teraz ułożyć dietę na masę zawierającą od 5 do 7 posiłków dziennie. Możesz wybierać m. in. z takich produktów jak:
- białko - pierś kurczaka, wołowina, twaróg
- węglowodany - makaron, ryż, kasza, ziemniaki, warzywa i owoce, chleb razowy
- tłuszcze - oliwa z oliwek


Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.02.2011

Komentarze

Zgadzam się

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 13:31:42

ciekawe

Ostatnio zmieniony: 2013-02-13 18:00:49

Porada dość ogólna, ale dobrze wprowadza w temat. Jeśli ktoś będzie potrzebować szczegółowych informacji, z pewnością znajdzie strony stricte traktujące o diecie i zdrowym stylu życia. Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2012-06-23 12:31:35