Jak sprawdzić biuro podróży?

Wybierając się na wakacje, pierwsze kroki kierujemy w stronę biura podróży. Jednak od naszego wyboru zależy często jakość wakacji i to, czy będziemy się świetnie bawili, czy w tym roku wakacje będziemy mieli zepsute. Jak dobrze sprawdzić biuro podróży, by się nie "naciąć"?

1

Pierwszym krokiem jest wstukanie nazwy biura w google. Żyjąca, dobra strona internetowa, nie jest najważniejszym, ale na pewno pierwszym znakiem świadczącym na korzyść firmy.


2

Zaglądamy na stronę turystyka.crz.mg.gov.pl i sprawdzamy, czy biuro widnieje w tamtejszym rejestrze prowadzonym przez marszałka województwa.


3

To samo czynimy na stronie www.mgip.gov.pl (centralna ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych).


4

Sprawdzamy ważność gwarancji ubezpieczeniowej biura.


5

Po przedstawieniu nam umowy, uważnie ją czytamy. Powinna zawierać czytelne i jednoznaczne informacje dotyczące rodzaju hotelu, posiłków, środków transportu i dokładnie wyliczone koszty.


6

Upewnijmy się, że podana wycena obejmuje wszystkie atrakcje i opłaty związane z wyjazdem. Należy pamiętać również, że na 20 dni przed planowanym wyjazdem cena wycieczki, według prawa, nie może być podwyższona.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.08.2009

Komentarze

całkiem dobra porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 13:23:03

Warto to oczywiście zrobić. Ale czy uchroniłoby to klientów biura podróży kopernik? Trudno powiedzieć... Najważniejsze z tego jest chyba ubezpieczenie