Jak spędzić urlop we Władysławowie?

Władysławowo to miasto położone nad morzem i Zatoką Pucką. Jest to miasto portowe, bardzo popularne i stanowi świetną bazę wypadową, bo stąd blisko na Półwysep Helski i do Trójmiasta.

1
Władysławowska plaża Wladyslawowska plaza

Plaża jest opisywana jako czysta i bezpieczna. Zapewne bywa czysta, ale nie w miejscach najbardziej najbardziej obleganych - tam jest jedną wielką popielniczką. Dlatego warto wybrać plażę w miejscu, gdzie jest mnie ludzi, a takich nie brakuje, jest kilka zejść z piękną, szeroką i czystą plażą. Na plaży można za opłatą pływać na bananie i skuterze.


2
Port we Władysławowie Port we Wladyslawowie

Port morski i falochron pełnią funkcję turystycznego mola.


3
http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82awowo http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82awowo

Dom Rybaka z wieżą krajobrazową i Muzeum Motyli. Taras widokowy zapewni piękny widok, a dostępność lornetek pozwoli dostrzec szczegóły. "Kula" widokowa na wieży zapewnia widok i mocne wrażenie, gdyż jest na prawdę wysoko i nie jest zalecana, dla osób, które wolą niższe poziomy :)


4

Ośrodek Sportu zapewnia całą gamę sportowych możliwości: basen, boiska, kriokomora i kompleks odnowy biologicznej.


5

Aleja Gwiazd Sportu to prawie 50 mosiężnych gwizdek z nazwiskami znanych sportowców, aleja prowadzi od kościoła do plaży.


6
Kościół Władysławowo Kosciól Wladyslawowo

Kościół p.w. Najświętszej Marii Panny cechuje ciekawa architektura. Z tyłu kościoła Studia Wierności z kłódeczkami.


7

Ocean Park to miejsce godne polecenia. Ta wycieczka po dnie oceanu pokazuje zwierzęta w skali 1:1 co daje niesamowite wrażenie. Postaci są bardzo realistyczne i ładnie wykonane w przewodnicy podają mnóstwo ciekawych informacji. Imponujący Plac Zabaw i dobre jedzenie. Brakuje tylko porządnej toalety.


8

Władysławowo jest pełne kafejek, sklepów i restauracji. W jednej podają rewelacyjne naleśniki z lodami. Duży plus tego miasta to ścieżki rowerowe. Dzielnica Chłapowo jest spokojna, miła i fajnie się spędza tam czas z dzieckiem.


9

Uwagi i spostrzeżenia

  • Zdjęcia są mojego autorstwa (za wyjątkiem Domu Rybaka)


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 26.10.2012

Komentarze

Ciekawie opisane

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 13:07:28

Bardzo przydatny przewodnik:-) Pozdrawiam:-)

Ostatnio zmieniony: 2012-10-26 17:28:01