Jak spędzić urlop w Łebie?

Łeba to pełna atrakcji nadmorska miejscowość wypoczynkowa. Miasto jest otoczone wodą z trzech stron. Od strony północnej morzem, od wschodniej jeziorem Sarbsko, a od zachodniej jeziorem Łebsko. Poza plażą i wodą miasto dostarcza wielu innych atrakcji.

1

Charakterystyczny dla Łeby jest nadmorski port, gdzie można kupić świeże i wędzone ryby, zjeść smacznie w jednej z licznych restauracji oraz wybrać się na rejs statkiem lub rejs kutrem rybackim połączonym z własnoręcznym połowem ryb. Takie wycieczki są płatne i kosztują od 10 do 50 złotych, zależnie od czasu i rodzaju pojazdu. Taki rejs to wspaniały pomysł zarówno dla dorosłych i dzieci. Uwaga: osoby chorujące na chorobę lokomocyjną, może dotknąć też choroba morska, więc warto zażyć ogólnodostępne w aptece leki.


2

Pomiędzy morzem a jeziorem Łebskim znajdują się wydmy ruchome. Trzeba je zobaczyć! Posiadają piękny, biały kolor, a ich widok robi wrażenie. Wchodzą w obszar Słowińskiego Parku Narodowego, który jest rezerwatem biosfery. Na wydmy, zwane polską Sacharą, idzie się pięknym parkiem, w którym nie można jeździć samochodem, ale można wybrać się na piękny spacer, jechać rowerem albo meleksem. Ta ostania opcja jest korzystna dla dzieci i osób starszych, gdyż pieszo trzeba iść prawie 6 km. Przed wejściem na teren parku możemy zostawić auto na płatnym parkingu. Wejście na teren Parku Narodowego jest płatne (6 i 3 zł), przejazd meleksem także. Polecam zwiedzać, je z samego rana, gdy jest mniej turystów.


3

W połowie drogi na wydmy można znaleźć sklepik z widokówkami, przekąskami i napojami, a przede wszystkim zwiedzić Wyrzutnię Rakiet, poniemiecki, tajny poligon, na którym przeprowadzano próby rakietowe i bombowe. Można tutaj obejrzeć elementy broni i rakiet, dokumenty, zdjęcia, motocykl wojskowy. Obok widokowa wieża. W tym miejscu można także skorzystać z toalety.


4

Dom do góry nogami warto zwiedzić i wykonać pamiątkowe zdjęcia. Dużo śmiechu i zabawy, wejście po schodach i poruszanie się po krzywej podłodze dostarczy wiele śmiechu i zabawy. Wstęp płatny, ale nie trzeba dodatkowo płacić za wykonywanie zdjęć.


5

Łeba Park to miejsce wypoczynki i zabawy, gdzie można szaleć na wielkim placu zabaw, odwiedzić kino i mini zoo, a przede wszystkim zobaczyć ogromne dinozaury i piękną przyrodę.


6

Muzeum motyli znajduje się w centrum miasta obok kina i można obejrzeć w nim ponad 3500 motyli i owadów z całego świata! Polecam w deszczowe dni.


7

Lunapark Krasnal na Wspólnej i Wesołe Miasteczko przy kanale portowym są pełne karuzeli i wielu innych atrakcji. Pięknie wyglądają nocą, dzięki tysiącom światełek.


8

Restauracje, sklepy, puby, dyskoteki, sale zabaw, sklepy z pamiątkami, ubraniami i biżuterią. Mnóstwo atrakcji dla małych i dużych. Wiele zamkniętych sal zabaw, w tym Wodny Plac Zabaw dla dzieci - świetne rozwiązanie, gdy leje i nie można iść na plażę. Nocą miasto tętni życiem, można jeść, tańczyć, iść do kina, śpiewać karaoke, albo oglądać występy ulicznych grajków.


9

Morze to oczywista atrakcja. I piękne, piaszczyste plaże. Jedna - plaża A strzeżona z restauracjami i sklepikami, tętniąca życiem, ze skuterami wodnymi, ale niestety czasem zaśmiecona, pomimo widocznych, sprzątających tam osób. Strzeżona plaża B oddalona od centrum, ale z placem zabaw i boiskiem, ładniejsza i spokojniejsza. Niestrzeżona plaża C jest najmniej zaludniona i najspokojniejsza. Zachód słońca na plaży to przepiękny widok. Wieczorami wiele osób puszcza lampiony, widok przepiękny, ale martwi mnie ich ilość, przecież one wszystkie spadają do morza, to tylko kolejne śmieci....


10

Spacer portem to też przyjemne zajęcie. W marinie pływają kaczki, które czekają na rzucanie jedzenia. Można też obejrzeć powstały w 2000 roku falochron i krzyż nawigacyjny jest wyrazem pamięci dla tych, którzy nam morza nie wrócili.


11

Oczywiście Łeba jest najbardziej oblegana w miesiące wakacyjne, ale myślę, że może być atrakcyjna o każdej porze roku, ze względu na dobrze zaopatrzone centrum i możliwość zwiedzania innych miast na pomorzu.


12

Uwagi i spostrzeżenia

  • Wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa z urlopu doświadczonego na własnej skórze

  • Zapraszam na zwiedzanie ze mną innych miejsc.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 26.10.2012

Komentarze