Jak samodzielnie zwiedzić Tunezję - miasto El Jem?

El Jem to starożytne miasto Thysdrus. Rzymianie wybudowali tam największy amfiteatr w Afryce. Zachował się lepiej niż ten w Rzymie. Poza tym jest to miasto na prawdę arabskie. Można tu poznać prawdziwy folklor. A warto i to bardzo.

1

Na początku wybieramy środek transportu. Można jechać pociągiem, luażem (busem ) lub jak my wynająć samochód z kierowcą. Dla 3, 4 osób taka wersja jest najlepsza i najtańsza. Tunezja jest bezpiecznym krajem , więc bez obaw sami możemy ją zwiedzać.


2

Szukamy samochodu z kierowcą. Jest on niezbędny z powodu totalnego braku zasad w ruchu drogowym w Tunezji. Kierowca może też udzielić nam wskazówek. Samochód najlepiej znaleźć koło mediny (w Sousse).


3

Jedziemy do El Jem. po drodze tylko sady oliwne i pustka.


4

Zaraz po wjeździe do miasta rzuca się w oczy amfiteatr. Kupujemy bilet za około 10 złotych oraz bilet uprawniający do robienia zdjęć za około 2 złote.


5

Zwiedzamy amfiteatr. Nie spieszmy się. Zobaczmy jego podziemia, gdzie trzymano gladiatorów i zwierzęta.


6

Następnie przejdźmy na arenę. Poczujmy się jak Spartakus.


7

Następnie przejdźmy na widownię. Najlepiej na najwyższy poziom. Tam podziwiajmy cały obiekt oraz panoramę miasta.


8

Warto też wybrać się do samego miasta . Poczujemy tam arabski klimat. Jest on autentyczny , nie dla turystów. Ludzie są na prawdę bardzo uprzejmi. ceny dużo niższe niż w kurortach.


9

Koniecznie trzeba odwiedzić herbaciarnię. Napić się słynnej herbatki miętowej. Cena 1 sztuki to około 20 groszy !!! Panuje tam świetna atmosfera . Właściciel jak zobaczył że wchodzą Europejczycy to od razu pobiegł po świeżą miętę.


10

Nie wszyscy wiedzą że bilet uprawnia również do wejścia do muzeum tzw, willi rzymskiej. Naprawdę warto . Zobaczymy tu jak żyli bogaci Rzymianie oraz poznamy ogromną kolekcję mozajek.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 06.11.2012

Komentarze

Zachęcająca porada, dziękuje

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 13:07:13