Jak samodzielnie zwiedzić Tunezję - miasto Dougga?

Tunezja to dawna kolonia rzymska - Afrika Prokonsularis.. Jest tam wiele zabytków z tego okresu. Największym zachowanym miastem jest Dougga. Mimo że to ruiny robią ogromne wrażenie. Zazwyczaj nie ma tam żadnych zorganizowanych wycieczek. trzeb więc samemu się wysilić.

1

Pierwszy krok to wybór środka transportu . Najlepiej wypożyczyć samochód. Dobrze aby był z kierowcą. Przyczyną tego jest brak jakichkolwiek zasad poruszania się po tunezyjskich drogach. Poza tym kierowca może nam udzielić wielu cennych wskazówek.


2

Wybór trasy. Nasza liczyła około 250 kilometrów w jedną stronę. Jechaliśmy przez wiele małych miejscowości oraz głównie przez pustkowia.


3

Pierwszy godny postój to Thurbo Majus. Starożytne miasto rzymskie. po jego zwiedzeniu jedziemy dalej.


4
Czarnorynkowa stacja benzynowa. Czarnorynkowa stacja benzynowa.

Kolejny postój to tankowanie paliwa. Na pustkowiu nie ma stacji więc kierowca znalazł benzynę przemycana z Algierii. Jest ona tańsza i dużo lepsza od miejscowej. Czarny rynek kwitnie. Nie musimy się tego obawiać.


5

Cel podróży starożytna Dougga. Pierwszy zwiedzany obiekt to teatr rzymski. Obiekt istniejący w każdym rzymskim mieście.


6
Ruiny Akropolu Ruiny Akropolu

Kolejny punkt programu to Akropol. Całkiem nieźle zachowany.


7

Warto też zobaczyć termy. w Dougga jest ich kilka. Rzymianie lubili higienę. Termy były więc obowiązkowe. W termach politykowano też.


8

Kolejny krok to ruiny świątyń. Czczono tu wiele bóstw.


9

Jeśli ktoś ma więcej czasu to można w tym rejonie Tunezji odwiedzić starożytną Sbeitlę. Wymaga to jednak więcej czasu. Moje wypady są jedno dniowe.


10

Będąc na prowincji wart po drodze skosztować w przydrożnych grillach świeżego mięsa. Do wyboru baranina, kozina, wielbłądzina i jagnięcina. My skosztowaliśmy koziny. Pycha !


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 06.11.2012

Komentarze

Extra porada/
Osobiście wolałbym już wykupić wycieczkę w biurze podróży i wtedy mam pewność że najważniejsze rzeczy godne uwagi zobaczę:) http://www.itaka.pl/wyszukiwarka-ofert/index.php?#termin_od=10.10.2013/destinations=Tunezja/impreza_type=0/sort_by=io_cena_min last minute na wczasy w Tunezji. Za około 1500 zeta można już wypoczywać w tym kraju:)
super :)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 13:06:59