Jak przygotować się do lotu?

Odczuwasz dyskomfort przed lotem? Czujesz się zmęczony, gdy tylko wysiądziesz z samolotu? Dowiedz się, co możesz zrobić, aby Twój lot nie był dla Ciebie męką. Kilka praktycznych porad dla latających.

  • Krzyżówka, książka lub magazyn
  • Stopery do uszu
  • Coś do jedzenia
1

Jeśli to możliwe, odpraw się przez Internet. Wiele linii lotniczych, nie tylko tych tanich, umożliwia zrobienie tego on-line lub przy użyciu telefonu komórkowego. Dzięki temu będziesz mógł/mogła nie tylko wybrać swoje ulubione miejsce w samolocie, ale także uniknąć stania w długich kolejkach na lotnisku.


2

Jeśli jednak odprawa zdalna nie jest możliwa (musisz np. nadać bagaż), bądź na lotnisku dużo przed czasem. Pozwoli to uniknąć stresu długiej kolejki.


3

Miej przy sobie coś dla zabicia czasu. Książka, krzyżówka czy łamigłówka pozwolą przeczekać czas do odlotu. Jeśli potrafisz skupić się na pracy w poczekalni, weź ze sobą trochę "pracy". Dodatkowy plus zajęcia głowy będzie taki, że nie wydasz pieniędzy w sklepach.


4

Miej ze sobą coś do jedzenia. Płynów oczywiście mieć nie wolno, ale dozwolone jest mieć coś do jedzenia. Dzięki temu nie wydasz majątku na drobny posiłek w restauracjach na terenie lotniska.


5

Po zajęciu miejsca w samolocie zdejmij obuwie i nie zakładaj go do momentu wylądowania. Dasz w ten sposób odpocząć swoim stopom. Dzięki temu zapewnisz ich wentylację i zapobiegniesz zmęczeniu.


6

Większość problemów podczas lotu wiąże się z siedzeniem w jednej pozycji przez dłuższy czas, dlatego ważny jest ruch. Jeśli to tylko możliwe, przejdź się podczas lotu (np. do toalety). Jeśli nie jest to możliwe, to postaraj się ruszać stopami i nogami. Układaj stopy tak, jakbyś stawał/stawała na palcach i wykonuj ruchy okrężne kolanami, tak aby pobudzić krążenie w nogach.


7

Pij dużo wody! Powietrze w samolocie jest suche. Unikaj alkoholu. Na pewno to przyjemne uczucie wypić piwo na wysokości 10 km nad poziomem morza, ale na pewno nie wpłynie ono pozytywnie na Twoje samopoczucie.


8

Zabierz ze sobą stopery do uszu. To niewiarygodne, jak te dwa małe przedmioty potrafią umilić czas. Szum samolotu wytłumią tylko trochę, ale za to skutecznie wytłumią płacz dziecka siedzącego za Tobą na siedzeniu.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 26.09.2010

Komentarze

Ja kupiłem ostatnio szczelne zatyczki: http://pomocedlaseniora.pl/zatyczki-do-uszu,-stopery---2-pary-63-261
Super

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 13:30:15

Zatyczki (stopery) do kupienia są w każdej aptece. Koszt - ok. 3 zł.

Ostatnio zmieniony: 2012-09-14 13:33:10

Fajny artykuł, na pewno przyda się tym co są amatorami w podróżach powietrznych. Co do zatyczek do uszu to są specjalnie zalecane dla tych co mają często migreny i inne bóle głowy, jednak każdego dotyka nachodzące ciśnienie w przestworzach i nie jest to zbyt przyjemne. Szkoda, że autor nie zaproponował gdzie można zdobyć takowe zatyczki. Jeżeli to nie problem to ja mogę zaproponować zatyczki bardzo wygodne i wytrzymałe (latam w nich już drugi rok). Kupiłem za 30 zł, cena sprzed 2 lat na www.zyjlatwiej.pl
Pozdrawiam i życzę miłych podróży

Ostatnio zmieniony: 2012-09-12 13:59:30