Jak prawidłowo ćwiczyć na siłowni?

Prawidłowe ćwiczenie czytaj takie które przynosi efekty jest bardzo trudne, a przecież o to nam wszystkim chodzi. Zapisze tu parę porad, które powinny pomóc wam, w ułożeniu planu treningowego po to by wylane hektolitry potu przyniosły należyty efekt.

  • Chęć, zapał, dostęp do siłowni
1

Na samym początku musimy pamiętać o solidnej rozgrzewce, po to aby uniknąć kontuzji. Powinna ona trwać około 15 minut. Po rozgrzaniu się bez ciężarów, "dogrzewamy" mięśnie małym obciążeniem. Gdy już wykonamy również i ten krok możemy przejść, do meritum sprawy czyli ćwiczeń, które poprawią nasz wygląd siłę lub wytrzymałość.


2

Na początku każdego przedsięwzięcia, więc również i tego musimy założyć sobie cel. W tym konkretnym przypadku owy cel jest rozumiany również jako końcowy efekt. Musimy zatem wybrać, na czym będziemy się skupiać przez nasz cykl treningowy. Bardziej zaawansowani mogą dzielić trening i poszczególne partie mięśni ćwiczyć w różne dni, natomiast początkujący powinni przez minimum 3 treningi w tygodniu ćwiczyć tak samo czyt. wszystkie partie mięśni na jednym treningu.


3

Na początku naszej przygody z siłownią powinniśmy skupić się na ćwiczeniach ogólnych angażujących duże partie mięśni po to żeby poprawić ogólny stan naszej kondycji. Do takich zaliczamy wyciskanie sztangi na ławce prostej, wiosłowanie sztangą, podciąganie oraz przysiady ze sztangą. To te ćwiczenia dadzą nam najwięcej mocy na pierwszych treningach.


4

Jeżeli efekty są już widoczne (mamy więcej siły), do naszego treningu możemy dorzucić ćwiczenia izolowane (takie które angażują tylko jedno partię mięśni). Zaliczyć do niech możemy rozpiętki, uginanie ramion ze sztangą (ćwiczenie na bicepsa), wyciskanie francuskie (biceps).


5

Nasze mięśnie przyzwyczajają się do poszczególnych ćwiczeń dlatego dobrym pomysłem jest zmienianie ich, tak samo jak ilość serii i powtórzeń 2 - 3 tygodnie. W internecie można znaleźć całą masę najróżniejszych ćwiczeń na każdą partię mięśni.


6

Nie wolno zapomnieć także o odżywianiu. Mięśnie z powietrza nie urosną. Najlepiej spożywać 6 posiłków dziennie, pamiętając o dużej ilości białka. Nie trzeba być strasznie restrykcyjnym. Wystarczy krótki spis zdrowego jedzenia w głowie i mamy milion kombinacji na zdrowe śniadanie, obiad, lunch kolację. W czasie ćwiczeń, należy zrezygnować z alkoholu!


7

Jeżeli ktoś jest zainteresowany suplementacją, to jest to indywidualna sprawa każdego. Warto jednak pamiętać że podczas suplementacji efekty będą tym większe, im dłużej ćwiczyliśmy na sucho.


8

A teraz pora ruszyć na siłownie! :)


9

Uwagi i spostrzeżenia

  • Pamiętaj że jeżeli jesteś początkujący, uczy się od innych na siłowni. Każdy kiedyś zaczynał.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 29.03.2013

Komentarze