Jak niedrogo spędzić urlop nad Morzem Bałtyckim?

Nieuchronnie zbliżają się wakacje, a Ty nie masz pełnego portfela pieniędzy na ten cel? Jednocześnie marzy Ci się piaszczysta plaża, chłodne fale smagające po stopach, chłodzące morze w upalny dzień? Nic straconego! Jeśli tylko jesteś gotowy pójść na kilka ustępstw, możesz spędzić krótki urlop na naszym pięknym, acz drogim wybrzeżu.

1

DOJAZD.
W zależności z którego miejsca w Polsce wyruszasz, koszty będą opiewały na inne kwoty. Jednak warto wziąć pod uwagę, iż podróż samochodem będzie prawdopodobnie relatywnie droższa niż pociągiem. Warto śledzić oferty wakacyjne kolei, zainteresować się biletami rodzinnymi, jeśli jedziemy w kilka osób, lub grupowymi.
Jednak jeżeli zdecydujemy się na podróż samochodem, namówmy na urlop również znajomych. Im więcej osób w samochodzie, tym mniejsze koszty przejazdu.


2

NOCLEGI.
Warto rozejrzeć się za noclegami już kilka miesięcy przed planowanym urlopem, wtedy szanse na tańszy nocleg są dosyć duże. Często w ofercie pensjonaty czy też kwatery prywatne mają promocję polegającą na tym, iż im dłuższy pobyt, tym tańsza doba hotelowa. Jeśli wybierasz się na wypoczynek z dziećmi zwróć uwagę, czy dany dom wypoczynkowy nie pobiera mniejszej opłaty noclegowej za pobyt dzieci.
Rozwiązaniem jest również wynajem przyczepy kempingowej na polu kempingowym.


3

WYŻYWIENIE.
O ile nie stanowi to dla nas problemu, postarajmy się o miejsce noclegowe wraz z dostępem do kuchni bądź aneksem kuchennym. To zniweluje nam koszty za obiady w restauracjach i obniży koszt pobytu nad morzem.
Jeśli jednak w trakcie urlopu nie mamy najmniejszej chęci, by stać przy garnkach lub choćby odgrzewać coś w mikrofalówce- stołujmy się w tanich, polecanych przez innych wczasowiczów barach czy też stołówkach.


4

WYBÓR MIEJSCA.
O ile całe Wybrzeże ma opinię dość drogiego miejsca na wypoczynek, są rejony, które należy omijać szerokim łukiem, jeśli nie dysponujemy dużą gotówką. Takim miejscem jest m.in Sopot i Gdańsk, gdzie noclegi mają wręcz horrendalne ceny. Rozważ wypoczynek w mniejszych miejscowościach nadmorskich, które również mają swój klimat i cały wachlarz atrakcji turystycznych, a przy tym o wiele niższe ceny pobytu!


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 08.03.2011

Komentarze

super

Ostatnio zmieniony: 2013-02-21 21:48:00

Można pojechać przed lub po sezonie byliśmy tak dwa razy, i za każdym razem trafiliśmy na piękną pogodę a cena za noclegi była ponad połowę mniejsza. Za każdym razem wybieraliśmy domki w malutkich miejscowościach z wyposażeniem kuchennym itp, część zapasów przywoziliśmy ze sobą i gotowaliśmy na miejscu. Ryby na grilla kupowaliśmy od rybaków w porcie, ceny więcej niż atrakcyjne, rybki świeżutkie, do teraz pamiętam, że kg najtańszej rybki kosztował 4zł (3lata temu) a wypatroszonej 6zł. Poza tym nie ma wtedy tych wszystkich "atrakcji" które czyhają na rodziców z dziećmi więc odpadają koszty wynikające z naciągania na bezużyteczne gadżety i pamiątki:)

Ostatnio zmieniony: 2012-11-29 11:29:51