Jak indywidualnie zwiedzić kopalnię soli w Wieliczce?

Chcesz zwiedzić kopalnię soli w Wieliczce i zastanawiasz się, jak to zrobić? To dobrze trafiłeś! Kopalnia soli w Wieliczce na długo utkwi w Twojej pamięci. Poczujesz się wspaniale i będziesz naprawdę zachwycony. Odnajdziesz tam spokój, ukojenie, poznasz cudowne miejsce pełne magii i naszej historii. Wieliczka przyciąga mnóstwo turystów, nie tylko z Polski, ale i z całego świata.

  • Ciepła odzież, wygodne buty, ciekawość świata i dobry humor
1

Przed zwiedzaniem warto zajrzeć na stronę internetową kopalni:
http://www.kopalnia.pl/
Znajdziesz to wiele przydatnych informacji.


2

Wybierz się do Wieliczki najlepiej z rana (w godzinach 9.00 - 12.00). Zwiedzanie kopalni trwa dość długo. Zarezerwuj sobie na pobyt około 5 godzin.


3

Zadbaj o odpowiedni ubiór.
Nie zapomnij zabrać ze sobą ciepłej odzieży, bo temperatura w kopalni wynosi około 15 stopni. Wygodne buty też się przydadzą, bo trasa liczy 800 schodów.


4

Przeczytaj regulamin, który obowiązuje podczas zwiedzania i przeczytaj informacje na tablicach informacyjnych. Znajdziesz tam wszystkie ważne informacje, m.in. ceny biletów.


5

Jeżeli zbierze się grupa (co szybko następuje) to zostaje jej przydzielony przewodnik. Nikt nie wchodzi do kopalni bez przewodnika. Przewodnicy mają szeroką wiedzę i wykonują swoją pracę bardzo dobrze.Nie obawiaj się - chociaż dreszcz emocji będzie, bo to przecież 136 metrów pod ziemią.


6

Samo zwiedzanie jest bardzo atrakcyjne.Chodzisz po krętych korytarzach, słuchasz ciekawych opowieści przewodnika, oglądasz rzeźby, podziwiasz podziemne komory i jeziora, oddychasz zdrowym powietrzem.
Można zakupić też atrakcyjną pamiątkę.
Na końcu trasy znajduje się wspaniała Karczma Górnicza - tam przewodnik się żegna.Teraz możesz już wyjechać na powierzchnię. Jednak nie rób tego! W karczmie warto coś zjeść (jedzenie pyszne i wcale nie tak drogie), aby nabrać sił przed obejrzeniem muzeum. Można zakupić także pamiątkę.


7

Po posiłku samodzielnie dołączasz się do innej grupy, do innego przewodnika, który oprowadzi Cię po muzeum. Cena zwiedzania muzeum jest wliczona w cenę biletu. Zatem warto skorzystać, bo to półtorej godziny słuchania o ciekawostkach i oglądania atrakcyjnych eksponatów. Po tym wyjeżdżasz windą na powierzchnię.


8

Uwagi i spostrzeżenia

  • Kopalnia soli w Wieliczce to miejsce, które musisz zwiedzić. Nie ma co żałować na bilet!


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 02.02.2013

Komentarze

fajne

Ostatnio zmieniony: 2013-04-11 17:07:56

Dobra porada:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-22 18:48:31

Uwielbiam kopalnie soli w Wieliczce. Bardzo dobra porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 13:08:19

Wieliczka to fantastyczne miejsce, warte odwiedzenia. Byłam tam co prawda tylko raz, ale miło wspominam tą wycieczkę

Ostatnio zmieniony: 2013-02-08 11:20:27