Jak i gdzie ciekawie spędzić urlop w Bułgarii?

Bułgaria to kraj, który wielu z nas kojarzy się z minioną epoką. Jednak tak popularne wakacje w Bułgarii w czasach PRL u i dzisiaj warte są przemyślenia . Morze Czarne i wspaniałe góry, bałkańska gościnność, przystępne ceny i pewna pogoda to gwarancja udanego wypoczynku. Niektóre bułgarskie miasta i kurorty zasługują na szczególną uwagę ze względu na urok miejsca, niezwykłe zabytki i atrakcje turystyczne. Poniżej kilka wskazówek:

1

Nesebyr - jedno z bardziej klimatycznych miejsc w Bułgarii, stara część miasta wpisana na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Jeśli chcemy oszczędzić trochę gotówki na bazę noclegową warto wybrać pobliską Rawdę, z której łatwo i tanio dostać się do Nesebyru miejscową komunikacją . Podróż trwa kilka minut. Bilety kupujemy u kontrolerek w autobusie.


2

Wśród proponowanych przez miejscowe biuro atrakcji turystycznych na uwagę zasługują wycieczki do Stambułu i Troi. Można przy okazji poczuć klimat innej kultury (trzeba wykupić na granicy wizę tranzytową).


3

Sozopoł – pięknie położona nadmorska miejscowość. W pobliżu rezerwat krajobrazowy w dorzeczu rzeki Ropotamo. Warto skorzystać z rejsu barką po rzece (ok.8 lv). Polecam możliwość skorzystania z wypożyczalni rowerów, by dostać się do przystani. Bardzo przyjemna wycieczka.


4

Bałczik – miejsce , w którym zakochała się niegdyś rumuńska królowa Maria Edynburska. Miejscową atrakcją turystyczną jest eklektyczny pałacyk władczyni i otaczający go ogród botaniczny. W pobliżu znajduje się otoczony legendą przylądek Kaliakra i ciekawy Kamienny Las.


5

Łatwo stamtąd dostać się do Warny , by odwiedzić delfinarium i obejrzeć zabawny pokaz tych inteligentnych zwierząt. W sezonie pokazy o 10:30, 12:00, 15:30, 17:00,wstęp – dzieci od 2 do 12 roku życia 12 lv; dorośli 20 lv; dodatkowa opłata za możliwość robienia zdjęć – 5 lv. Z tyłu budynku jest klimatyzowana kawiarnia z oszkloną ścianą, która pozwala obserwować zwierzęta znajdujące się w basenie - atrakcja dla dzieci, jeśli czekamy dopiero na pokaz. Dobra kawa.


6

Wszystkie kurorty mają bogatą ofertę uprawiania sportów wodnych i uczestnictwa w imprezach folklorystycznych połączonych z degustacją wina.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 24.06.2012

Komentarze

Mnie akurat nocne kluby nie interesują, ale podobno są przepiękne miejsca w Złotych Piaskach jestem zachęcana cały czas przez znajomych. Warto może wybrać się w takie okolice, które są mniej znane. Dzięki tej poradzie dowiedziałam się dużo więcej o Bułgarii. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2012-07-04 17:54:07

Złote Piaski - owszem , dla osób ,które lubią odpoczywać w rytmie muzyki nocnych klubów. :)
Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2012-07-03 08:42:56

Nie byłam w Bułgarii, ale polecają Złote Piaski. No i rzeczywiście inaczej jest, jak ogląda się propozycje z ofert biur podróży. Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2012-07-02 20:12:11

cCzałga tam , gdzie turysta a Bulgaria generalnie nie jest zbyt droga. Z ciekawostek muzycznych - blisko Bałcziku jest Kawarna , gdzie króluje rock!

Ostatnio zmieniony: 2012-07-02 19:22:28

a gdzie czałgę grają? i czy drogie bilety latem?

Ostatnio zmieniony: 2012-06-30 14:07:36