Jak i czym pompować amortyzator rowerowy?

Zbliża się wiosna i sezon rowerowy czas zacząć. Jak przygotować swój rower? W kilku najbliższych poradach opowiem wam o kilku rzeczach. W dzisiejszej: Jak i czym pompować amortyzator rowerowy?

  • Pompka do amortyzatora , polecam firmę BETO
1
http://www.sxc.hu/photo/1370521 http://www.sxc.hu/photo/1370521

Powietrzne amortyzatory rowerowe to piękny wynalazek konstruktorski. Jego technika i precyzja wyregulowania dzięki pompowaniu daje nam ogromną możliwość regulacji i komfortu przystosowania twardości do powierzchni po jakiej jeździmy.

Większość amortyzatorów pod korkiem/kapslem ma zwykłe wentyle samochodowe jeżeli posiadają wąską końcówkę , należy dokupić przejściówkę lub dostosować pompkę.


2

Po odkręceniu korka należy,, dmuchnąć,, w korek by żaden grubszy paproch nie dostał się do wentylu .

Następnie rozkręcamy naszą pompkę na 3 części ( w zależności od modelu) . Chodzi o to by nie męczyć się z przykręcaniem wężyka.


3

Skręcamy dokładnie wszystkie części , zwalniamy blokadę ,, na sztywno,, i pompujemy sprawdzając co 1/2 długość twardość.


4

Amortyzator musimy dostosować do własnych potrzeb , należy pamiętać by zapoznać się z instrukcją dołączoną przez sprzedawcę tak , by nie rozerwać sobie amortyzatora zbyt dużym ciśnieniem.

Pompki do amortyzatorów dzięki swojej konstrukcji potrafią wytworzyć bardzo duże ciśnienie. I to właśnie dla tego są tak bardzo precyzyjne.

Taka budowa tłoka pozwala ograniczyć do minimum rozrzut taki jak np. w kompresorach.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 09.04.2012

Komentarze

cenne porady

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 13:12:26