Jak grać w air hockey?

Air-hockey to gra stołowa, którą można często spotkać w salonach gier czy pubach. Zasady są proste, a sama gra to dobry test rywalizacji i umiejętności.

  • 5zł ;), przeciwnik
1

Air hockey polega na wbiciu krążka za pomocą malleta (zwanego też "sombrero") do bramki przeciwnika. Stół do tej gry jest pokryty wywietrznikami, aby krążek swobodnie mógł poruszać się. Kończąc grę, wywietrzniki przestają działać, co uniemożliwia płynnemu lataniu obiektu. Stół jest podzielony na 2 połowy- krążek możesz dotykać tylko wtedy, kiedy znajduje się na twoim obszarze gry. Zakazane jest kładzenie się na stół, wybranianie krążka ręką. Takie postępowanie jest niewzkazane także z powodów zdrowotnych- rozpędzony plastikowy krążek sprawia spory ból uderzając w rękę. Jedna partia jest rozgrywana do osiągnięcia 7 lub 9 punktów przez któregoś z graczy (w zależności od preferencji maszyny). Niektóre stoły air-hockeyowe z salonów gier mają ustawiony czas jednej partii, po jego przekroczeniu, wygrywa osoba z większą ilością punktów. Po stracie bramki, zaczna gracz tracący ją. Czasem zdarza się, że krążek wyleci poza stół, wówczas następuje powtórka ze strony uderzającego.


2

Broniąc, staraj się zawsze obserwować krążek, zamiast machać bezmyślnie malletem przed linią bramki, jak niektórzy postępują. Do obrony na pewno potrzebny jest refleks i dobra obserwacja "piłki". Bądź przygotowany na zwody przeciwnika. Nigdy nie strać panowania nad krążkiem. Jeżeli ten leci chaotycznie w twoją stronę, postaraj się zatrzymać go w narożniku stołu. Widziałem wielu, który próbowali zatrzymać inaczej, co owocowało samobójem. Oczywiście, jeżeli czujesz, że jesteś w stanie odeprzeć rzut, to nie zatrzymuj.


3

Uderzając, najpierw wal po bokach stołu, tak by obiekt wpadł do bramki przciwnika. Pamiętaj, że przed każdym wolnym uderzeniem, powinieneś trochę zwieść przeciwnika- kiedy chcesz posłać krążek prosto, ustaw mallet, jakbyś miał uderzać po bokach. Kiedy czujesz, że przeciwnik rozgryzł system twojej taktyki, walnij niespodziewanie mocno przed do przodu. Ten trik w 95% daje gola. Oponent, przygotowany na boczne uderzenie, raczej nie będzie trzymał sombrero na środku bramki. Jeżeli uderzysz z dobrą siłą, to trudno się nawet zorientować kiedy krążek zaliczył gola. Jeżeli jednak przeciwnik odeprze twój atak, to prawdopodobnie strzeli gola, bo trzeba się bardzo dobrze orientować przy uderzeniach tego typu.


4

Automaty do air hockeya zazwyczaj żądają 2 zł za jedną grę, bądź od razu 5 zł za trzy partie.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Nie należy mylić air hockeya z cymbergajem. Gry te dosyć się różnią.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 16.08.2010

Komentarze

lubię oglądać :0

Ostatnio zmieniony: 2013-03-14 23:24:40

super

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 19:20:51