Jak efektywnie pedałować?

Rower to zarówno środek transportu jak i rekreacji. Oczywiście jest parę sposobów by rekreacja nie stała się męczarnią, przedstawie je w tej poradzie.

  • Rower
  • Smar do łańcucha
  • Samozaparcie
1

Staraj się używaj jak najmniej najwyższych przerzutek.
Oczywiście rozwiniesz dużą prędkość ale po co ci taka do jazdy po mieście. Zaś poza miastem i podczas jazdy z górki jest to wskazane.


2

Nie używaj hamulców gdy nie jest to konieczne.
Hamuj tylko wtedy kiedy sytuacja to wymusza, zobaczysz że rower sam zacznie wytracać prędkość gdy nie będziesz więcej pedałował. Zyskasz przez to więcej sił które musiałbyś użyć na ponowne przyśpieszenie.


3
Źródło:http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ivan_Basso_2005_TdF_Stage_20_St_Etienne_ITT.jpg Źródło:http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ivan_Basso_2005_TdF_Stage_20_St_Etienne_ITT.jpg

Ułóż się w pozycję aerodynamiczną.
Czyli poprostu połóż się na kierownicy, może na początku ci się to wydać męczące i śmieszne ale z czasem zauważysz że dzięki przyjęciu takiej postawy mniej się zmęczysz.


4

Spożywaj jak najwięcej płynów.
Szczególnie podczas upalnych dni jest to bardzo przydatne, gdyż pozwala nam utrzymać właściwe tempo jazdy. Najlepiej weź do plecaczka małą półlitrową butelkę wody.


5

Odpoczywaj.
Czyli zatrzymuj się co jakiś czas na 5-10 min. postoju, zobaczysz że taka krótka przerwa działa dobrze na psychikę i jednocześnie dodaje sił na dalszą jazdę.


6

Nasmaruj łańcuch.
Pokrop trochę smarem po przerzutcę, dzięki temu pedały będą chodzić lżej.


7

Trenuj systematycznie.
Nie musisz zaczynać od treningu po 3 godziny dziennie. Możesz spróbować godzinki jazdy tygodniowo. Zobaczysz że po jakimś czasie będzie ci się jechało lżej i większe odległości nie będą już takim problemem dla ciebie.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.02.2011

Komentarze

Dobra porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 13:45:26