Jak dojechać na stadion Lecha z dworca PKP w Poznaniu?

Jesteście na dworcu głównym w Poznaniu i nie wiecie którędy wyjść i jakim środkiem komunikacji pojechać na stadion Lecha? Zaraz się dowiecie!

  • bilet piętnastominutowy za 2 złote, tramwaj numer 6
1

Wysiadacie na dworcu głównym w Poznaniu. Nie jest ważne na którym peronie się znajdujecie. Zejdźcie schodami w dół i korytarzem pod peronami kierujcie się do głównego holu dworca tam gdzie są kasy i sklepy. Musicie wejść na górę a schody znajdują się mniej więcej na środku korytarza. Po wyjściu ze schodów idźcie cały czas prosto do głównych drzwi dworca. Wyjdźcie na zewnątrz. Powinniście widzieć przed sobą parking dla samochodów i taksówek.


2

Parking oddziela od siebie dwa pasy ulicy która się nazywa Dworcowa (kim był Dworcow?). Pójdźcie tą ulicą wybierając jej lewą stronę. Po drodze miniecie kiosk gdzie kupicie bilet piętnastominutowy za 2 zł (możecie też kupić bilet na holu dworca). Dojdziecie do wiaduktu ale nie wchodźcie pierwszymi schodami tylko drugimi za wiaduktem.


3

Będąc na górze plecami do schodów skręćcie w prawo do skrzyżowania. Tam przejdźcie przez ulice na przystanek tramwajowy. Będziecie jechać w prawą stronę więc nie musicie przekraczać torów tramwajowych. Najtrudniejsze macie za sobą!


4

Czekacie na tramwaj numer 6. Wsiadacie i odliczcie przystanki. Wysiadacie na dziewiątym przystanku licząc razem z tym na którym wsiedliście. Podróż powinna zająć koło 12 minut. Przystanek na którym wysiadacie nosi nazwę "BUŁGARSKA".


5

Po wyjściu z tramwaju idziecie na lewo do skrzyżowania i skręcacie na skrzyżowaniu w prawo w ulicę Bułgarską. przechodzicie na drugą stronę i zobaczycie stadion Lecha.


6

Uwagi i spostrzeżenia

  • Jest druga opcja jeżeli nie będzie się Wam chciało czekać na szóstkę ale musicie kawałek dojść. W kroku trzecim nie zatrzymujecie się na przystanku tylko przechodzicie całkowicie na drugą stronę ulicy i skręcacie w prawo. Idąc ulicą Roosvelta wzdłuż terenów Międzynarodowych targów Poznańskich dojdziecie do skrzyżowania na którym zobaczycie przystanek tramwajowy. Interesuje Was kierunek na lewo. Tam wsiadacie w tramwaje 6,13 lub 15. Wszystkie jadą tą samą trasą i wysiadacie na ósmym przystanku wg wskazówek z kroku 4. Powodzenia!


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 22.01.2011

Komentarze

ok

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 13:32:57